Jak istotne bezpieczeństwo w sieci

Internet jest dla nas częścią życia. Każdego dnia korzystamy z jego możliwości, z jego pomocą pracujemy, bawimy się, sprawdzamy stan swoich rachunków. Jednakże czy zastanawialiśmy się kiedyś czy nasze poczynania w sieci są w pełni bezpieczne?

Na ogół wcale na ten temat nie myślimy, a działalność cyberprzestępcza wciąż się rozwija.

Złe nawyki i działania

Bardzo często nie jesteśmy świadomi, że nawet stworzenie własnego profilu na NK czy też Facebook może dać cyberprzestępcom możliwość do uzyskania hasła do konta bankowego, o ile jest to oczywiście takie samo, bądź podobne zabezpieczenie. Odkryjmy, więc kilka złych nawyków, jakich powinniśmy pozbyć się korzystając z Internetu.

  • Nie powtarzajmy tych samych haseł, zadbajmy o ich różnorodność
  • Nie zapisujmy haseł w dokumentach doc na pulpicie naszego komputera
  • Starajmy się unikać zapisywania haseł w przeglądarkach
  • Stwórzmy odrębne hasła, kiedy robimy zakupy w sklepach internetowych
  • Modyfikujmy, co pewien czas nasze hasła i zmieniajmy je

Bezpieczeństwo w 100 %

Zadbajmy, aby korzystanie z Internetu było bezpieczne. Do tego celu skorzystajmy z porad, jakie opublikowałem ostatnio na moim blogu. Szybko dowiemy się, że niezbędny stanie się osobny mail do zakupów, sprawdzą się różnorodne hasła, a z całą pewnością przyda nam się także zabezpieczenie dodatkowe, w postaci oprogramowania antywirusowego, oraz aplikacji pozwalającej nam zarządzać naszymi hasłami. Takie rozwiązania mają szereg różnorodnych zalet, są jednocześnie proste i przystępne dla użytkownika a dodatkowo powodują, że nasze bezpieczeństwo w sieci wzrasta.