Jak nawadniać ogród?

Podlewanie ogrodu zwłaszcza w okresie ciepłych, letnich miesięcy może stać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli posiadamy sporej wielkości ogród.

Trzeba pamiętać, że nawodnienie ogrodu, które z pozoru jest czynnością prostą wymaga zastosowania się do kilku zasad, dzięki którym nasz ogród będzie piękny. W okresie letnim konieczne jest codzienne podlewanie ogrodu, jeżeli natomiast posiadamy w ogrodzie rośliny wymagające, to konieczne będzie nawadnianie dwa razy dziennie.

Podlewanie poranne powinno być wykonywane przed kumulacją wysokiej temperatury. Najlepszą porą jest pora śniadaniowa około godziny 7, nie zawsze jednak jest to możliwe ze względu na inne obowiązki. Podobnie powinno wyglądać podlewanie wieczorne, kiedy już słońce zajdzie. Już samo zastosowanie się do tej zasady sprawi, że nasz ogród będzie wyglądał znacznie lepiej.

Do podlewania możemy tradycyjnie używać konewki lub węża ogrodowego, który jest znacznie wygodniejszy, jednak nie wszędzie dosięga – jego długość warto rozważyć już na etapie kupowania. Problem pojawia się natomiast w momencie, kiedy nie mam aż tyle czasu, który moglibyśmy poświęcić na konieczne podlewanie. Brak czasu może wynikać chociażby z obowiązków zawodowych czy rodzinnych. Co w takiej sytuacji? Czy jest szansa na rozwiązanie tego problemu?

Oczywiście, nowoczesna technologia pozwala na inne rozwiązania. Do nich zalicza się system automatycznego nawadniania ogrodu, na który decyduje się coraz więcej osób. Tego typu system polecany jest również dla dużych obszarów, na których zasadzone są rośliny wymagające dużego nawodnienia. Co prawda nie jest to mały koszt lecz można zdecydować się na początku na jedną część w miejscu centralnym, a później dobudować kolejne elementy – nie ma z tym żadnego problemu. Dlaczego warto?

Przede wszystkim to oszczędność czasu, wystarczy bowiem tylko ustawienie sterownika i to tak naprawdę wszystko z naszej strony. Jest to więc doskonały sposób nawadniania ogrodu dla osób, które pracują całymi dniami lub bardzo często wyjeżdżają w podróże i nie ma ich w domu, a jednocześnie chcą mieć piękny ogród.