Jak prawidłowo pozbyć się dokumentów?

Każdego miesiąca nasze domowe archiwum zasila kolejna porcja papierowych dokumentów. Niektóre z nich wymagają określonego czasu przechowywania z kolei innych możemy pozbyć się od razu. Jednak zanim wyrzucimy niepotrzebna fakturę za telefon czy gaz bądź zeznanie podatkowe sprzed pięciu lat warto pamiętać, że zawierają one nasze dane osobiste, które są chronione przepisami prawa i do których dostęp przez nieuprawnione osoby może skutkować wieloma problemami łącznie z zaciągnięciem przez obcą osobę na nasze konto pożyczki pieniężnej. Dobre rozwiązanie na utylizację domowej dokumentacji proponują producenci profesjonalnych niszczarek.

Niszczarki do użytku domowego
W ofercie sprzedaży polecane są nie tylko profesjonalne urządzenia przeznaczone do utylizacji dokumentacji biurowej, ale również niszczarki dedykowane do domowego użytku. Różnią się nie tylko zdecydowanie niższą ceną, ale również funkcjonalnością, wydajnością, poziomem bezpieczeństwa oraz wielkością.

Koszt zakupu tego rodzaju urządzenia oscyluje w zależności od zaproponowanego modelu w granicach od stu do czterystu złotych więc nie jest aż tak poważnym, ale szalenie przydatnym wydatkiem.

Urządzenia potocznie nazywane niszczarkami osobistymi przeznaczone są do bezpiecznej utylizacji papierowej dokumentacji takiej jak dla przykładu wyciągi bankowe, pisma urzędowe czy faktury w formie papierowej. W zależności od indywidualnych zarówno potrzeb jak i oczekiwań producenci polecają modele niszczarek posiadające różny poziom zabezpieczenia ścinków dokumentacji. Do domowego użytku najczęściej proponowane są urządzenia o tajności drugiego lub trzeciego stopnia.

Niszczarki przeznaczone do domowego użytku mają niewielkie gabaryty, które pozwalają na bezproblemowe przechowywanie urządzenia pod biurkiem lub stolikiem służącym do pracy. Ich wydajność nie jest zbyt duża, ale pozwalają na zniszczenie około pięćdziesięciu dokumentów, gwarantując jednocześnie długą i bezawaryjną eksploatację.

Niszczenie domowych dokumentów
Utylizacja domowej dokumentacji przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu dedykowanych urządzeń gwarantuje zabezpieczenie zawartych w nich danych przed wglądem innych osób. Niszczarki przeznaczone do domowego użytku charakteryzują się w zależności od wybranego modelu drugim bądź trzecim stopniem zabezpieczenia. Urządzenia o drugim stopniu tajności tną kartkę papieru na paski o szerokości około sześciu milimetrów, a o trzecim stopniu tajności utylizują dokumenty poufne tnąc je na paski o szerokości dwóch milimetrów w skuteczny sposób uniemożliwiając ich odtworzenie.

W większości przypadków modele tego rodzaju niszczarek posiadają nie tylko wymaganą w domowych warunkach wydajność, ale są bardzo funkcjonalnymi i wszechstronnymi urządzeniami. Oprócz skutecznego niszczenia dokumentacji papierowej doskonale sprawdzają się przy utylizacji danych zapisanych na nośnikach elektronicznych takich jak dla przykładu płyty CD, DVD, a nawet plastikowe karty kredytowe. Dlatego w przypadku przechowywania danych w postaci elektronicznej warto wybrać model niszczarki z funkcją kruszenia tego rodzaju nośników.

Przy wyborze niszczarki domowej należy kierować się swoimi aktualnymi potrzebami i wybrać odpowiednio do nich dopasowaną wydajność urządzenia. Dla ułatwienia obsługi niszczarki warto zdecydować się na model, który bez problemu poradzi sobie ze zniszczeniem dokumentów spiętych zszywką bądź spinaczem. Ważnym elementem niszczarki, który w dużym stopniu decyduje o jej funkcjonalności jest kosz na ścinki. Warto pamiętać, że im większa jego pojemność tym rzadziej wymaga opróżniania.

Nie wiesz jaką niszczarkę wybrać dla siebie? Więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie: www.niszczarkifellowes.com.pl