Jak przy pomocy zwykłych kafli odmienić całkowicie charakter wnętrza?

Stworzenie eleganckiego wnętrza nie jest dzisiaj żadnym problemem – w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy tysiące interesujących mebli, dodatków, tapet, kafli. Szczególnie te ostatnie zyskały niedawno spora popularność. Producenci kafli łazienkowych czy kuchennych proponują nam dzisiaj prawdziwe cudeńka – dzięki nim możemy w prosty sposób odmienić charakter kuchni czy łazienki!

Jakie kafle kupować?

Oczywiście kafle kupujemy z myślą o konkretnym pomieszczeniu. Zanim jednak wybierzemy konkretny rodzaj przyjrzyjmy się im z bliska. Kafle oferowane przez topowych producentów są zazwyczaj odporne na zarysowania, musimy być jednak świadomi, że takie tworzywo może pękać, posiadać skazy. Istotne jest to, aby ich wyłożeniem zajął się fachowiec, który odpowiednio zabezpieczy je przed przemieszczaniem się.

Wielu producentów oferuje nam kupno kafli drugiej jakości – oznacza to zazwyczaj, że podczas procesu produkcyjnego wykryto wady na kaflach. W praktyce oznacza to zazwyczaj niewielkie skazy, które nie są zwykle widoczne gołym okiem. Kupno takich kafli to spora oszczędność dla nas – mogą być one nawet o połowę tańsze od ceny wyjściowej! Podobnie jest kupując meble Wójcik w sklepie internetowym – ich ceny są znacznie niższe niż innych mebli w sklepach stacjonarnych.

Kupując kafle zwróćmy uwagę na ich strukturę i fakturę – kafle gładkie, lśniące będzie nam się czyściło najszybciej, a zabrudzenia nie będą wnikać w głąb. Kafle o porowatej strukturze mogą okazać się problematyczne w czyszczeniu. Jeśli wybieramy kafle bez pokrycia lakierem musimy być przygotowani na to, że z czasem mogą zacząć pojawiać się na nich plamy. Warto zwracać uwagę na grubość kafli – poniekąd będzie to wyznacznik tego, czy kafel będzie odporny na uszkodzenia i pękanie.

Czy kafle mogą odmienić wnętrze?

Zdecydowanie tak. Do niedawna kafle kojarzone były wyłącznie z łazienkami czy toaletami – dzisiaj chętnie stosuje się je np. w kuchni. Prosta i biała kuchnia, która wybierana jest przez zwolenników minimalizmu, to idealne miejsce do tego, aby wykorzystać kolorowe i oryginalne kafle. Kuchnie o jednolitych kolorach w prosty sposób urozmaicimy poprzez zastosowanie kafli przy blatach roboczych. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim mozaiki, ale również wzory kwiatowe, wzory geometryczne. Meble do kuchni pasujące do kafli z mozaikami znajdziemy na stronie gama-sklep.com.pl.

Wiele osób obawia się, czy kafle sprawdzą się w kuchniach – to pomieszczenie narażone na obecność wilgoci, odpryskiwanie sosów, tłuszczów. Uspokajamy – odpowiednio wybrane kafle o gładkiej powierzchni przyjdzie nam czyścić szybko i bez zbędnego problemu.