Jak przyciągnąć klienta do sklepu online?

W Polsce coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem zakupów przez Internet.

Jest to poszerzające się zjawisko. Nic więc dziwnego, że powstają nowe strony zajmujące się prowadzeniem sklepów online. Ale jak przebić się przez konkurencję, aby stworzyć dobre sklepy internetowe Lublin<a? Pewnie przyszli przedsiębiorcy zastanawiają się się nad tym od czego w ogóle zacząć.

 

pobranePo pierwsze wygląd. Dlaczego? Ponieważ Twój klient musi mieć wszystko dostępne na pierwszy rzut oka, np. aktualne promocje, bestsellery i nowości. Samo przedstawienie produktów jest bardzo ważne. Zobaczysz, że sam wygląd strony i dostęp do treści podwyższy Twoją pozycję wśród sklepów internetowych w Lublinie.

Zadbaj o szczegóły.

Wyraźne grafiki rejestracji, koszyka, wyszukiwania. Musisz również stawiać jasne warunki zakupu – jeśli klient, mając wybrane zakupy i dowiaduje się dopiero teraz, że musi założyć konto by je kupić – może zrezygnować z zakupów. Zamieszczaj dokładne informacje na temat przesyłki i czasu jej nadania. To jedynie kilka przykładów, ale należy zwracać na nie uwagę. Każde dobre lubelskie sklepy internetowe tak działają.

 

Wprowadź zasady up sellingu (sprzedaży dodatkowej) – czyli proponuj klientowi towary lepszej jakości, droższe lub z większą ilością funkcji Wszystko to w trakcie przeglądania przez niego produktów. Np. jeśli ogląda laptopy – pokaż mu inny model. Działaj jak normalny sklep i jego ekspedient – proponuj, sugeruj, naprowadzaj.  Pozytywny skutek może odnieść także sprzedaż krzyżowa (cross-selling) – klient szuka laptopa? To zaproponuj mu pokrowiec – na pewno się przyda. Klient musi mieć możliwość wyrażenia swojej opinii. Niosą one bardzo ważne informacje, zwłaszcza na początku działalności sklepu, czy po wprowadzeniu nowego produktu. Dzięki nim możesz zareagować i coś zmienić.

 

Ludzie sami Cię nie odnajdą.

Ogrom konkurencji zmusza Cię do reklamowania swojej witryny. Jeśli nie wiesz jak to robić, udaj się do profesjonalnej agencji. Jeśli chcesz zarabiać – najpierw musisz w to zainwestować. Twój sklep internetowy w Lublinie osiągnie sukces, jeżeli skupisz się na wyglądzie, funkcjonalności i dostępie do informacji. Klient dostrzeże nawet najmniejsze mankamenty, więc warto poświęcić trochę czasu na stworzenie najprzystępniejszej strony.