Jak się przygotować do Halloween?

Często spotykamy się z opinią, że Halloween nie jest polskim świętem i nie powinniśmy go obchodzić. Jednak równie często, a nawet częściej, jesteśmy zapraszani na tematyczne imprezy, widzimy w sklepach przebrania i dekoracje, a dzieciaki z sąsiedztwa rzucają nam wyzwanie – cukierek albo psikus!

Koszmarne dzieciaki

Możemy przyjąć postawę, że Halloween nic a nic nas nie obchodzi. Mimo wszystko ta okazja jest interesująca dla dzieciaków – lubią się przebierać i robić psikusy, nic więc dziwnego, że zwyczaje związane z Halloween przypadły im do gustu. Być może nie pozwolisz swoim dzieciom wziąć w tym udziału lub nie masz dzieci, ale twoi sąsiedzi nie mają nic przeciwko, aby ich dzieci chodziły po okolicy i wyłudzały słodycze. Możesz im zatrzasnąć drzwi przed nosem – przecież nic cię to nie obchodzi. Nie zapominaj jednak o ich pomysłowości w robieniu psikusów, tych bardziej lub mniej przyjemnych. Chyba lepiej przygotować trochę słodyczy do częstowania niż czyścić elewację z rozbitych jajek lub czegoś gorszego.

 

Potworne przebrania

Znajomi zaprosili cię na przebieraną imprezę i zdecydowałeś się skorzystać z oferty. Nie psuj innym zabawy i przebierz się. Przypomnij sobie bale przebierańców w przedszkolu – to chyba było całkiem fajne, nie? Tutaj obowiązują podobne zasady. Kostium możesz kupić w sklepie lub poświęcić jeden wieczór na jego własnoręczne przygotowanie. Najlepiej, żeby było to coś przerażającego, na przykład postać z horroru. Możesz również podejść do zadania bardziej kreatywnie i zastanowić się, czego ludzie obecnie się boją. Potem będziesz się głowić, jak przebrać się za kredyt hipoteczny lub zero obserwatorów na Instagramie.

 

Upiorne przyjęcie

Jako organizator imprezy na Halloween masz przed sobą sporo pracy, żeby zapewnić odpowiednią oprawę. Powinieneś udekorować mieszkanie – część dekoracji możesz kupić, a część zrobić samodzielnie. W sklepach znajdziesz sztuczne pajęczyny, pająki, różne przedmioty z motywem dyni, czaszek czy nietoperzy. Z czarnego brystolu z łatwością sam wytniesz nietoperze, które możesz zawiesić na sznurkach. Wycięcie lampionu z dyni również nie jest trudne, możesz zrobić to dzień przed imprezą. Zadbaj także o upiorne przekąski – w internecie znajdziesz wiele przepisów na potrawy, które są smaczne, chociaż wyglądają przerażająco. I baw się strasznie dobrze!