Jak to wszystko działa w hotelu?

Jak to wszystko działa?

Silver_Hotel_foepulet_vizibar1Udając się na wakacje, bądź będąc w delegacji, zazwyczaj korzystamy z usług hotelu. Jedne są większe, drugie mniejsze, niektóre mają kilka filii na całym świecie. Jak zarządzać taką machiną? Co zrobić żeby wszystko sprawnie funkcjonowało? Zeby się tego dowiedzieć musimy rozłożyć cały hotel w Kielcach na czynniki pierwsze. Przede wszystkim żeby prowadzić usługi turystyczne musimy dysponować odpowiednimi pozwoleniami, a także funduszami.

Mając miejsce, w którym chcemy wybudować swój gmach, możemy rozpocząć budowę. Wtedy też dobieramy wystrój. Od tego zależy nasz standard, już w na etapie planowania wiemy czy będziemy mieli 3,4 czy 5 gwiazdek. Dochodzimy do momentu, w którym musimy zatrudnić swoich pracowników.

Jakie stanowiska?

Potrzebujemy kilku recepcjonistów, którzy będą umawiać gości, rezerwować pokoje, zarządzać kluczami, a także służyć wszelką informacją dla przybywających. Wbrew pozorom nie jest to łatwa praca. Wymaga ona wprawy, a przede wszystkim – znajomości języków. Wykształcenie i kompetencja pracowników wpływa na opinie hotelu w Kielcach. Musimy zatrudnić osoby do obsługi, tzw. boy’ów hotelowych. Mają służyć pomocą gościom, nosić ich bagaże, parkować samochody, itd. Ważne, chociaż często niewidoczne są sprzątaczki, które pod naszą nieobecność w pokoju, doprowadzają go do ładu. To one na bieżąco uzupełniają mydełka w twojej łazience i to one układają ci czyste ręczniki w różne wzory. Zdecydowanie są podstawą hotelarstwa w Kielcach.

Mózg hotelowych działań

Ale przecież ktoś musi tym wszystkim zarządzać. Od tego jest manager. Pilnuje swoich pracowników, a także kontroluje jakość proponowanych przez to miejsce usług. Z nim możemy porozmawiać o wynajmie sali na wesele czy konferencję. On zajmuje się wszelkimi finansami, opłatami, które ponosi hotel. Jest mózgiem operacyjnym całego budynku. Podejrzewam, że natłok obowiązków zmusza właścicieli do zatrudnienia zastępcy managera.

Oczywiście należy wymienić również pracowników kuchni, restauracji czy baru. Oni dbają o nasze podniebienia i uatrakcyjniają nam opcję all inclusive.

Jak widać hotel w Kielcach ma wiele trybów w swojej budowie, by funkcjonować poprawnie. Oczywiście ja wymieniłam tylko kilka podstawowych. Na pewno są zatrudnieni również tacy pracownicy, którzy nie są widoczni na co dzień. Za takich mogę uznać, np. konserwatorów czy nawet właściciela całej firmy. Na pewno by wszystko to funkcjonowało poprawnie, spędzono wiele czasu nad zarządzeniem i wdrożeniem zasad pracy.