Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym?

Szukasz oryginalnego pomysłu, na wystrój kuchni? Rustykalna kuchnia to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chciałby przenieść się do dawnych czasów. Rustykalne wnętrza mają niepowtarzalny charakter. Zaproś wiejski klimat do swojego domu! Jak tego dokonać? Oto kilka porad, które ułatwią to zadanie.

We wnętrzu urządzonym w stylu rustykalnym najważniejszą rolę odgrywa drewno. Doskonale wpasowują się w ten styl meble wykonane z litego drewna, oraz deski podłogowe. Mieszkając w domu, można pokusić się o zamontowanie drewnianych belek, które podkreślą wiejską atmosferę,. Przebywając w takiej kuchni można poczuć się niczym szlachcic w starym domku. Kluczowym elementem są także dodatki. Elementy, które pasują do tego typu wnętrza to przede wszystkim polne kwiaty w wazonie, ozdobne obrusy, dzbany, misy i haftowane zasłony.

W rustykalnym wnętrzu prym wiodą również stylowe ściany. Często występuję w kolorze białym lub innych jasnych odcieniach po to by wnieść przytulny klimat do aranżacji. Często stylizuje się je w taki sposób, by wyglądały, jakby były bielone – to nadaje im odrobiny elegancji. Ważny jest też wybór odpowiednich mebli i sprzętów kuchennych. Dobrym pomysłem jest zakup stylizowanego piecyka oraz drewnianych szafek. Meble powinny się odznaczać masywnością i ozdobnym charakterem. Ładnie będą się w tym zestawieniu prezentować zdobienia niczym z góralskiej chaty.

Nie trzeba decydować się na zakup nowych mebli. Tutaj z pomocą przybywają portale aukcyjne i targi staroci. W takich miejscach można tam znaleźć nie lada skarby w bardzo przystępnych cenach. Zapach starego drewna wprowadza nieco tajemniczą atmosferę do wnętrza domu. Warto na to zwrócić uwagę przy wyborze elementów wystroju.