Jak wybrać rękawice narciarskie?

Narty to coraz bardziej popularny sposób spędzania wolnego czasu. Dzięki nim można się nie tylko zrelaksować ale również zadbać o kondycję fizyczną. Ważna jest również możliwość podziwiania pięknych widoków, a także kontaktu z naturą.

Jednak, aby w pełni cieszyć się możliwościami tak aktywnego wypoczynku należy najpierw zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Oczywiście narty, kije oraz gogle to podstawa, natomiast nie wolno lekceważyć doboru odpowiedniej odzieży do zjeżdżania, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna.

Podstawą jest oczywiście kombinezon, odpowiedni do panujących warunków i przepuszczający powietrze, a także czapka, bielizna termoaktywna oraz nuty. Nie mniej ważne są także rękawice, których zły dobór może mieć później bardzo nieciekawe konsekwencje.

Ich zastosowanie nie ogranicza się, wbrew obiegowej opinii, jedynie do chronienia przed zimnem. Równie ciekawą kwestią jest zabezpieczanie nadgarstka podczas upadku, co stanowi atrybut najnowszych modeli. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie tylko zwiększa komfort jazdy, ale tez zabezpiecza przed bolesnymi i nieprzyjemnymi kontuzjami.

Jakie są, więc cechy idealnych rękawic do jazdy na nartach? Dzięki nim powinno się dobrze trzymać kij, co zagwarantuje powłoka antypoślizgowa. Ściągacz w odpowiedni sposób dostosuje szerokość materiału do dłoni. Obowiązkowo w rękawicach muszą znajdować się przeszycia dające możliwość swobodnego ruchu rękoma, a także zginania palców. Możliwość spięcia rękawic zapobiegnie ich zgubieniu. Membrana zapobiegająca przemakaniu i odprowadzająca pot to w zasadzie już standard, tak samo jak dobranie do dłoni i odpowiedni komfort noszenia. Należy również pamiętać, iż rękawice są różnie szyte w zależności od płci – oddzielnie dla mężczyzn, a oddzielnie dla kobiet.

Dodatkiem, który warto rozważyć są z pewnością „wycieraczka” do gogli, a także kieszenie na karnet, sznurek zabezpieczający przed zgubieniem i odblaskowe paski czy wzmocnienia z kevlaru.

Wybierając się na narty należy, więc zadbać właśnie o tą część ubioru, tak, aby w komfortowy sposób mieć możliwość wypoczywania i uprawiania tej dyscypliny sportu. Co więcej, brak odpowiednich rękawic może doprowadzić do przykrych kontuzji, a także uszkodzeń ciała.

Komfort w trakcie uprawiania sportu jest przecież niezwykle ważny. To właśnie dzięki niemu jesteś w stanie w pełni delektować się wypoczynkiem, a także w pełni wykorzystać czas wolny, który poświęcasz na niego. Dodatkowo, rękawice w odpowiedni sposób dobrane zapewnią Ci też możliwość odpowiedniego wyglądu na stoku, co jest bardzo ważne dla wielu osób. Jeśli weźmie się do tego jeszcze modę na „dobry look” w każdej sytuacji mamy już komplet zalet dobrze dobranych rękawic.

Biorąc pod uwagę fakt, że każdy człowiek musi od czasu do czasu odpocząć, narty wydają się być odpowiednią formą relaksu. Dzięki nim polepszy się nasze zdrowie, a dodatkowo mamy możliwość spotkania ciekawych i aktywnych osób. Co więcej, jeśli poprawi się nasza kondycja wówczas od razu odczujemy wzrost dobrego samopoczucia. To właśnie ono przecież decyduje o tym, czy jesteśmy dobrymi pracownikami, businessmanami oraz rodzicami czy tez dziećmi. Dobre spędzanie wolnego czasu to klucz do udanego życia.