Jak wykonywać makijaż na co dzień?

kobieta podczas wykonywania makijażuWielu kobietom ciężko wygospodarować rano czas na staranny makijaż. Oczywiście, można wstać odpowiednio wcześniej. Ale każdy chyba woli postać trochę dłużej, prawda? Znając odpowiednie metody, będziesz potrafiła wykonać makijaż dzienny w 15 minut!


Makijaż twarzy

Makijaż dzienny rozpoczynamy od starannego oczyszczenia twarzy. Zamiast bieżącej wody, która osusza skórę, użyj płynu micelarnego. Możesz go kupić chociażby w aptece. Następnie nakładamy krem nawilżający. Pamiętajcie o regularnym jego stosowaniu, dzięki temu Wasza cera będzie zdrowa i zachowa dobrą kondycję. Łatwiej też będzie Wam nałożyć podkład. Można wymieszać go z kremem do nawilżania i następnie przypudrować. Taki makijaż będzie lekki, efektywny i powinien przetrwać cały dzień! Jeśli Twoja cera jest wydaje się nieco blada, możesz wspomóc się bronzerem. Nie przesadzaj jednak z tym kosmetykiem. Użyj go na bokach twarzy, modelując ją, aby przybrała owalny kształt. Możesz również lekko rozprowadzić bronzer na nosie. A jak sprawić, aby nasz wygląd promieniował świeżością? Róż będzie pomocny. Teraz przejdziemy do makijażu oczu.

Makijaż oka

Zadaniem dziennego makijażu jest zatuszowanie niedoskonałości, przy jednoczesnym podkreśleniu zalet. Większość kobiet decyduje się na tak zwany makeup no makeup, który pozostaje praktycznie niewidoczny. Można jednak pozwolić na lekkie ożywienie twarzy, chociażby nakładając delikatnie połyskujący cień na powieki. Rzęsy najlepiej wytuszować maskarą. Nie zapominaj również o brwiach. Wyraźnie podkreślone nadadzą Twojemu wyglądowi charakteru. Sama widzisz, znając odpowiednie tricki w makijażu nie zajmuje on wcale dużo czasu!