Jak zorganizować wesele dla 100 osób

Muzyka to na imprezie bardzo ważna rzecz to kapela lub DJ, bez których nikt nie może sobie wyobrazić przyjęcia weselnego, gdyż to właśnie ich rolą jest zabawić gości. Z doświadczenia sporej części nowożeńców wynika, że udane śluby, z którego zaproszeni wychodzą zadowoleni to zasługa właśnie kapeli i świetnej muzyki. Muzyka musi być różnorodna, czyli trochę utworów zagranicznych, polskich i przede wszystkim disco polo, które jest nieodłącznym elementem każdego wesela. Wybierając kapele należy przesłuchać najpierw kilka płyt repertuarem, a później wybrać tę, która się nam najbardziej podoba.
Można również orkiestrę lub DJ-a zarezerwować z polecenia innej pary młodej, u których się doskonale sprawdzili.
Menu naszego wesela. Musimy ustalić wstępne menu, które jeszcze nawet tydzień przed weselem można odwrócić do góry nogami. W menu musi znaleźć się barszcz, drugie danie, kolacja, sałatki, różnego rodzaju przystawki oraz dania podawane na ciepło- mniej więcej co 2 godziny(np. krokiety czy bigos).
Ustalając menu powinniśmy się zorientować czy wśród gości nie ma wegetarian, dla których też trzeba ustalić osobne menu.
Organizując ślub powinniśmy tak wszystko zorganizować i przemyśleć, aby goście byli zadowoleni, ponieważ w centrum uwagi będą nowożeńcy ,jednak mimo wszystko to goście tworzą klimat każdego weselaI tak też, aby dobrze przygotować przyjęcie weselne należy zadbać o sala bankietowa.

Ślub co należy zorganizować? Przede wszystkim załatwić salę na impreze. Najlepiej zrobić to jak najszybciej-w dzisiejszych czasach domy weselne rezerwuje się nawet z półrocznym wyprzedzeniem. Wybierając salę musimy wziąć pod uwagę ile gości będzie zaproszonych, aby sala nie była za duża