Jaką bramę do garażu wybrać?

Masz w planach kupić bramę do garażu. Wiesz już jakie są rodzaje, ale potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź na co warto zwracać uwagę podczas wyboru bramy.

Na początek pomyśl o ilości miejsca, a konkretnie, jak dużo miejsca może zająć taka brama. Przykładowo, brama uchylna jest łatwa w montażu, nie kosztuje też dość dużo, jednakże otwierając się wysuwa się na zewnątrz garażu. Żeby więc normalnie i swobodnie otwierać taką bramę, musisz parkować samochód około 1 do 2 metrów od garażu. W tym sensie być może lepiej zdecydować się na bramę rolowaną lub segmentową. Co prawda, są one droższe, ale nie wymagają dodatkowego miejsca na otwarcie.

Kolejną kwestią jest ocieplenie, bo bramy do garażu produkuje się w dwóch wersjach: ocieplonej i nieocieplonej. Brama garażowa ocieplona jest oczywiście droższa, jednak lepiej ją wybrać, jak mamy ocieplony garaż. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania.

Ważne są także drzwi w bramie. Jeśli mamy w garażu podręczny skłąd narzędzi ogrodniczych, to warto mieć tam drzwi. Dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem otwierać całej bramy. Podobnie sprawa prezentuje się z oświetleniem. Powinniśmy wybrać taką, która wpuszcza trochę światła dziennego do garażu. Taki efekt dają zamontowane świetlkiki. Bardzo często są one zrobione z akrylu lub poliwęglanu.

Inne ciekawe opcje, które warto uwzględnić to drzwi otwierane za pomocą pilota. To naprawdę duża wygoda. Oczywiście, jest to opcja droższa. Niemniej, nie musimy od razu się na to decydować. Warto jednak zakupić takie drzwi, w których w przyszłości będzie można taki mechanizm dokupić. I jeszcze jedna rada na koniec – lepiej wybierać drzwi garażowe znanego producenta. Taki producent posiada autoryzowanych wykonawców i serwisantów. Po więcej wejdź na alleremonty.