Jaki kolor ścian w salonie?

Aranżacja i projektowanie wnętrz to bardzo często niełatwe zadanie. Zastanawiamy się, co zrobić by nie popełnić błędów a tym samym nie narazić się na stratę pieniędzy. Osoby, które nigdy wcześniej się tym nie zajmowały powinny skorzystać z pomocy poradników czy nawet architekta.

Po zakupie nowego domu czy mieszkania każdy z nas chce, żeby żyło nam się w nim jak najlepiej. Jedną z ważniejszych jego części jest oczywiście salon. Aranżacja salonu to nie tylko dobór odpowiednich mebli bądź materiałów podłogowych. Musimy również zadecydować, jakie barwy mają dominować w naszym pomieszczeniu.

Gust i upodobania każdego z nas są inne, dlatego nie da się jednoznacznie określić, jaki kolor będzie tym najodpowiedniejszym. W pomieszczeniach, w których w większym stopniu mogą pojawiać się różnego rodzaju zabrudzenia powinniśmy stosować ciemniejsze barwy. W miejscach gdzie nie dociera zbyt wiele słońca poleca się malowanie ścian kolorami jasnymi i pastelowymi. Modnym ostatnio kolorem okazują się odcienie żółci. Ta barwa doda naszemu wnętrzu przede wszystkim uczucia przytulności oraz ciepła. Oczywistą sprawą jest również to, iż rozświetli ona nasze pomieszczenie.

Aranżacja salonu i zastosowanie koloru żółtego wymaga jednak nieco ostrożności. Musimy pamiętać o tym, by nie był on dominujący we wnętrzu. Z tego względu najczęściej poleca się łączyć go z innymi barwami. W jego towarzystwie najlepiej prezentują się kolory takie jak zieleń czy różnego rodzaju odcienie błękitu. Kolor żółty to przede wszystkim barwa dla osób odważnych, które chcą urządzić swoje wnętrza w sposób nowoczesny i oryginalny. Na pewno nie będą one nudne, a odpowiednio zaaranżowane mogą z pewnością przykuwać uwagę. Warto również zaznaczyć, iż żółć dobrze sprawdza się w kuchni. Dokładniej mówiąc niewielkie elementy na meblach w tym właśnie kolorze mogą stworzyć naprawdę ciekawy efekt. Coraz częściej żółć gości również w pokoju dzieci czy nastolatków.                                                                                                                                                                                      

Aranżacja salonu i wybór odpowiedniej farby oraz jej koloru zależy od naszego gustu a także charakteru. Pełne półki sklepowe z pewnością dadzą nam szerokie pole do popisu w kwestii zakupów tego typu produktów.