Jaki kombinezon motocyklowy?

 Komfortowa i bezpieczna jazda na motocyklu zależy od wielu czynników. Jednym z nich, jest odpowiedni strój. W tym konkretnym przypadku, specjalistyczny kombinezon -charakterystyczny strój składający się z kurtki i spodni (może być jedno lub dwuczęściowy), przeznaczony dla osób, które pokochały ryk silników oraz swobodę, jaką daje każdy motocykl.

Podstawowe rozróżnienie, jeśli chodzi o kombinezony dla motocyklistów, odnosi się do kwestii płci. Inny krój będą miały kombinezony przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. W tym przypadku decydujące są kwestie natury anatomicznej oraz same rozmiary poszczególnych kombinezonów.

 Kolejne rozróżnienie dotyczy formy kombinezonów. Tak jak zostało wspomniane na wstępie, na rynku spotyka się dwie zasadnicze grupy kombinezonów. Jedne z nich to stroje jednoczęściowe, drugie to kombinezony składające z kurtki i spodni. Te ostatnie można ewentualnie ze sobą spiąć – taka możliwość istnieje w przypadku garderoby pochodzącej od jednego producenta. Stroje jednoczęściowe przeznaczone są przede wszystkim do jazdy wyczynowej. Ze względu na swój charakter, dają nieco większy poziom bezpieczeństwa, chroniąc większa powierzchnię ciała motocyklisty. Stroje dwuczęściowe są bardziej praktyczne – z kurtki możemy przecież korzystać także wtedy, gdy nie jeździmy motocyklem.

 Wybierając konkretny rodzaj kombinezonu, warto zastanowić się również nad jego uniwersalnością. Można bowiem zaopatrzyć się w kombinezon przeznaczony do jazdy w okresie wiosenno-letnim – zapewni większą przewiewność, jesienno-zimowym – ze specjalnymi ocieplaczami chroniącymi przed wiatrem i zimnem lub kombinezon uniwersalny – z podpinką, która można ściągać na lato i zakładać na zimę.

Warto również wspomnieć o materiałach, z jakich wykonane są kombinezony. W większości przypadków, jest to skóra bydlęca – bardziej delikatne są skóry cielęce lub kozie, ale tego typu kombinezony są zwykle droższe i trudniej na nie trafić. Coraz bardziej popularne są również kombinezony wykonane z włókien sztucznych – są odporne na zabrudzenia, chronią przed wiatrem i jednocześnie oddychają, zwiększając poziom komfortu w czasie jazdy, w upalne dni.

Więcej wskazówek jaki kombinezon motocyklowy wybrać znajdziesz tutaj.