Jakie garnki do nowej kuchni?

Urządzanie kuchni od podstaw to nie lada wyzwanie. Podczas procesu kompletowania wszystkich elementów, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na garnki. To właśnie one mają kolosalny wpływ nie tylko na wygodę podczas codziennego gotowania, ale również na smak i jakość przyrządzanych potraw. Jakie garnki okażą się strzałem w dziesiątkę? Sprawdź!

Co znajdziemy w sklepach?

Mnogość rodzajów garnków i patelni może przyprawić o zawrót głowy. Wśród dostępnych w sklepach modeli  znajdują się garnki wykonane z aluminium, żeliwa, ceramiki, stali węglowej a nawet szkła. Mimo zmieniających się trendów, największą popularnością cieszą się naczynia wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dlaczego miłośnicy gotowania upodobali sobie właśnie to tworzywo?

Uniwersalne i trwałe garnki

Garnki powinny przede wszystkim charakteryzować się wysoką odpornością na wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne, aby w nienagannej kondycji służyły przez długie lata. Garnki stalowe idealnie łączą w sobie wszystkie cechy, jakich możemy oczekiwać od wyposażenia kuchennego. Przede wszystkim, stalowe naczynia stwarzają ogromne pole manewru dla kulinarnych popisów. Jeden uniwersalny garnek możesz nie tylko stosować na każdym rodzaju kuchenki, ale również zapiekać w piekarniku. Szorowanie zaschniętych resztek raz na zawsze odejdzie w zapomnienie – zabrudzony garnek wystarczy wrzucić do zmywarki, a ona zajmie się wszystkim za Ciebie.

Alternatywa dla stali

Niestety, z garnków z wysokogatunkowej stali powleczonej niklem nie mogą korzystać alergicy. Dla wszystkich, którzy muszą ograniczać kontakt z uczulającą substancją, dobrym zamiennikiem będą garnki aluminiowe. Na stronie gerlach.pl znajdziesz wysokiej jakości aluminiowe naczynia z powłokami non-stick, dzięki którym gotowanie staje się dużo łatwiejsze!