Jakie są najczęstsze objawy ciąży?

Jakie są twoje wspomnienia z czasów ciąży? Zapewne tę pierwszą pamiętasz najlepiej i najłatwiej jest ci opisać, co wtedy czułaś, jak się czułaś, a przede wszystkim pamiętasz dobrze przebieg porodu, choć przez mgłę.
Tak to już bywa, że najmocniej przeżywa się pierwszą ciążę, pierwsze objawy ciąży i poród. Dlaczego? Ponieważ, nie znamy jeszcze żadnego dnia, który jest przed nami, ponieważ nie mamy żadnego doświadczenia. Liczymy jedynie na opinie w danych kwestiach naszych matek, sióstr czy przyjaciółek. One dobrze wiedzą co robić, jak sobie dobrze radzić podczas ciąży, jak szybko pokonać lęki i ból. O tym wszystkim na pewno chętnie opowiadają, kiedy tylko zostaną o to zapytane.
Wspomnienia z porodu naturalnego albo z czasu, kiedy się już z dzieckiem na rękach wracało do domu są tak bliskie, mimo, że to już tyle lat minęło. Każdy następny poród i ciąża nie będą takie same, to oczywiste, ale też już nie będzie tyle lęku i stresu, przez co kobieta nie będzie tak dokładnie pamiętać wszystkich chwil ważniejszych z czasów kolejnych ciąż i porodów. Z jednej strony to ułatwia życie, ponieważ kobieta nie musi się zadręczać, że nadal nie zapisała się do szkoły rodzenia, że nie wie, jakie pozycje przybierać przy porodzie, że jeszcze nie przygotowała wszystkiego na czas porodu czy do pielęgnacji malucha po wyjściu ze szpitala. Ważne, ze teraz ma ten komfort, że wszystko wie, jest doświadczona. Wie, że czeka ją ból, wie jak on smakuje. Przez to łatwiej jej skupić się na czymś pozytywnym, co pierworódkom często nie wychodzi. Każda kobieta martwi się o dziecko, o jego przyjście na świat i modli o to, aby maluch był zdrowy i pełny sił, aby nie było żadnych komplikacji podczas rodzenia. To jest jedyne marzenie i myśl często towarzysząca.