Karmy dla psów

Jak ważne są prawidłowo zbilansowane karmy dla psów, wiedzą chyba wszyscy miłośnicy i posiadacze tych czworonogów. W dzisiejszych czasach zakup odpowiedniego pokarmu dla zwierzęcia nie jest żadnym problemem, jak jednak wybrać ten najbardziej odpowiedni dla naszego pupila? I czy zawsze warto wierzyć reklamom, które zapewniają o znakomitych właściwościach odżywczych produktów renomowanych firm?

Dobra karma dla psa powinna zawierać odpowiednio zbilansowane tłuszcze, białka i węglowodany, a także być źródłem witamin i minerałów. Choćby z tego względu nie należy podawać psom jedzenia przeznaczonego dla kotów – i odwrotnie. Bywa, że osoby trzymające w domu oba te zwierzęta nie przywiązują zbytniej wagi do tego, czy ich pupile jedzą przeznaczone dla nich pożywienie, czy też „wymieniają się” miskami. Tymczasem potrzeby kota i psy są zupełnie różne, a produkowane dla nich pokarmy różnią się diametralnie swoim składem. Dlatego należy pilnować, by każdy z czworonogów jadł wyłącznie swoje własne jedzenie – nawet jeśli zdawałoby się, że pokarm kompana wyśmienicie mu smakuje.

Jak wybrać najlepszą karmę dla swojego psa? Zazwyczaj to samo zwierzę dokonuje wyboru. Wystarczy kupić kilka różnych produktów i sprawdzić, który z nich spotka się z największym zainteresowaniem czworonoga. W razie wątpliwości, można też skontaktować się z weterynarzem lub po prostu odwiedzić najbliższy sklep zoologiczny.