Kasetony reklamowe – czy warto używać?

Mówi się, że w latach dominacji internetu i nowoczesnych technologii tradycyjna reklama z zastosowaniem kasetonów reklamowych jest nieaktualna. To nie jest prawda! Pomimo względnie prostej konstrukcji – zrobione są głównie z dibondu lub płyty pleksiglasowej co daje im odporność na trudne warunki atmosferyczne oraz sposób ich zamontowania, użyteczność kasetonów jest wciąż niezwykle wysoka. Trzeba zwrócić jeszcze uwagę na fakt, że w celu powiększenia zasięgu owego kasetonu warto użyć któreś z obecnych dziś sposobów ich podświetlenia.

Mamy możliwość użyć w tym celu podświetlenia typu diody LED, świetlówek lub neonów. Każde z wymienionych ma odrębne wady i zalety jednak przeważnie dzisiaj wykorzystywanym oświetleniem jest wykorzystanie diód LED. Mają one tę przewagę, że można je bardzo łatwo dopasować do podświetlanej powierzchni, równo rozchodzi się w nich światło a także mają niski pobór energii. Inne oświetlenia również mają swoje zalety, ale przy wspomnianym oświetleniu przegrywają na całej linii.

Podsumowując, kasetony reklamowe mimo wkroczenia na rynek reklamowy zaawansowanych technologicznie narzędzi reklam, niezmiennie są jednym z najważniejszych metod do reklamowania swojej firmy czy marki. Ich względnie niska cena, łatwość montażu oraz serwisu wraz z bardzo dużą skutecznością składają się na ich bardzo mocną pozycję w branży reklamowej i jak mi się wydaje, jeszcze przez lata nie znajdzie się rozwiązanie, które ja należycie zastąpi.

Odpowiadając na pytanie czy warto? Odpowiadam – Zdecydowanie!