Katalogi – dobry sposób pozycjonowania

Powoli staje się powszechnym fakt, że samo zrobienie strony i zamieszczenie jej w internecie nie przynosi już dużych korzyści i większej liczby klientów. Po opublikowaniu strony w sieci internetowej nie możesz założyć rąk i czekać aż klienci sami do Ciebie przyjdą i otworzą właśnie u Ciebie swój portfel, bo sama strona to stanowczo za mało. Trzeba dobrze ją pozycjonować.
Czym jest pozycjonowanie stron, co to takiego? Najprościej mówiąc pozycjonowanie polega na takim dostosowaniu strony, by po wpisaniu w wyszukiwarce danej frazy, nasza witryna ukazała się na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jest to niezwykle skuteczny sposób promocji stron internetowych, przynoszący niewiarygodne korzyści i znaczny wzrost popularności pozycjowanej strony internetowej. Z tego właśnie względu powstało mnóstwo firm świadczących usługi pozycjonerskie, ale niestety są one drogie dla przeciętnego posiadacza niekomercyjnej witryny. Dlatego postanowiłem tutaj opisać jeden z najprostszych sposobów pozycjonowania, jakim są wpisy do katalogów stron.
Pozycjonerzy używają do pozycjonowania stron swoich sprawdzonych metod. Dużą popularność zdobyły QlWeby. Do tych katalogów możesz dodać link stały do twojej strony. Aktualnie używa się w celu pozycjonowania katalogów presell pages. Pozwalają one na opublikowanie wpisów z linkami do stron. Roboty google indeksujące strony szybko indeksują strony, do których linki znajdują się w treści artykułów. Zamieszczane wpisy powinny posiadać jak najwięcej słów kluczowych dla pozycjonowanych stron. Zapewni to wysokie pozycje w wyszukiwarkach. Katalogi stawia się po, aby rozbudować swoje zaplecze do pozycjonowania stron.
Dodawanie linków najlepiej jest zacząć od darmowych katalogów stron, dzięki czemu można na początek za darmo zyskać nieco stałych odsyłaczy. Swoją stronę powinno się umieszczać w katalogach stosujących linki bezpośrednie, bez różnego rodzaju przekierowań. W pierwszej kolejności warto dodać stronę do najpopularniejszych katalogów, których jest naprawdę dużo w sieci.