Kontrola urzędu skarbowego

Każda firma raz na określony czas przechodzi przez kontrolę urzędu skarbowego, która ma na celu wykrycie ewentualnych nieprawidłowości bądź przestępstw polegających na unikaniu opodatkowania. Jeśli uczciwie prowadzisz swoją działalności i płacisz podatki w terminie, możesz spać spokojnie bez znaczenia, czy została zapowiedziana u Ciebie kontrola urzędu skarbowego, czy też nie.
Kontrola US może być przeprowadzana przez inspektora, który jest zobowiązany do okazania upoważnienia do przeprowadzenia kontroli. Może on wejść do pomieszczeń, gdzie odbywana jest działalność gospodarcza, gdzie może sprawdzić, czy znajduje się tam majątek, który został zakupiony na firmę. Możesz prosić o przeprowadzenie remanentu, a także może zajrzeć do ksiąg rachunkowych firmy.
Podczas kontroli skarbowej oraz podatkowej możesz uczestniczyć, ale nie musisz. Z każdej kontroli przeprowadzany jest protokół, którzy otrzymasz do wglądu.
Jeśli pracowałeś za granicą, musisz odprowadzić od tego podatek, praca za granicą także jest opodatkowana – więcej informacji dowiesz się przeglądając strony internetowe, które poświęcone są temu zagadnieniu, warto je przeglądać, ponieważ między innym możesz się dowiedzieć, że zeznanie przez internet do US, będzie można składać w prosty sposób.