Krem pod oczy

Większość kobiet, chcąc wybrać właściwy krem pod oczy, stara się go dobrać odpowiednio do swojego wieku. Zwykle stoimy przed tym dylematem i zastanawiamy się czy przypadkiem nie zaszkodzi nam dany preparat. Trzeba jednak wiedzieć, że ciężko jest sklasyfikować kosmetyki, uwzględniając wiek.

Dlatego przy wyborze odpowiedniego kremu pod oczy kierujmy się przede wszystkim stanem naszej skóry. Czasami bywa tak, że silna kuracja regenerująca okolice oczu przyda się trzydziestoletniej kobiecie. Natomiast czterdziestolatka, prowadząca zdrowy tryb życia, odżywiająca się prawidłowo, nie będzie potrzebować silnie działających kosmetyków. Przy doborze właściwego kremu, na uwadze trzeba mieć zatem nie tylko wiek, ale także indywidualne predyspozycje skóry. Ponadto stan skóry wokół oczu zależy od pór roku, miejsca codziennego przebywania i warunków pracy, a także hormonów.

Jeśli wybierzemy już odpowiedni dla swojego wieku krem pod oczy, zwróćmy uwagę, by zawierał on substancje nawilżające, natłuszczające, jak również zapewniał utrzymanie wilgoci i poprawiał krążenie krwi i limfy. Dzięki temu unikniemy sińców i opuchlizny pod oczami, a skórze zapewnimy właściwe uwodnienie i naprężenie.