Księgowy nie tylko liczy

Praca księgowej wymaga pewnych predyspozycji i choć teoretycznie mógłby ją wykonywać każdy, kto potrafi szybko i dobrze liczyć oraz ma umysł ścisły, to jednak nie do końca tak to wygląda. Takie umiejętności, jak wyżej wymienione są po prostu obowiązkowe i bez nich raczej sobie w tym zawodzie nie poradzimy, ale jest jeszcze kilka ważnych cech, które księgowa szczecin posiadać musi, by odnaleźć się w zawodzie. Po pierwsze ważną cechą jest zdolność negocjacyjna, czyli po prostu zdolności interpersonalna. Często jest niestety tak, że osoba pracująca „z papierkami” nie musi umieć pracować z ludźmi, a jednak taka umiejętność jest bardzo potrzebna księgowej lub księgowemu. Kolejna sprawa to bardzo dobra organizacja pracy i samodyscyplina.

Cóż z tego że ktoś dobrze liczy, jak ma bałagan i z niczym nie może się wyrobić? Inna to umiejętność pracy pod presją czasu i w stresie. Czasem bywają takie dni, kiedy wszystko trzeba robić sprawnie, szybko i dużych ilościach i właśnie w takich dniach trzeba umieć wykonać kilka rzezy na raz i nie stracić przy tym głowy a na dodatek, zrobić to wszystko dobrze. Niestety, nie każdy, kto potrafi świetnie liczyć i prowadzić finanse, będzie także w stanie zapanować nad wszystkim organizacyjnie.

Bycie księgową lub księgowym wymaga odpowiedzialności i rzetelności, każda, nawet najmniejsza pomyłka, może być brzemienna w skutkach. Każdy księgowy powinien byś zdyscyplinowany i potrafić organizować sobie czas. Takich właśnie teraz na rynku pracy ceni się najbardziej.