Kursant i instruktor – nauka jazdy

Pojawiające się w ośrodku szkoleniowym osoby są zazwyczaj dość oszołomione. Stają w końcu przed dużym wyzwaniem. Nauczenie się prawidłowego i bezpiecznego prowadzenia pojazdu nie jest wcale rzeczą prostą. Dodatkowo, trzeba umieć opanować stres i spokojnie oraz rozważnie podejmować różnego rodzaju decyzje. Na tym polega nauka jazdy w Gdańsku i wszystkich innych miastach świata.

Ilość przepisów, które należy akceptować jest pokaźna. Musimy jednak poznać znaczenia wszystkich znaków, zarówno tych pionowych jak i poziomych, malowanych na drodze. Tego wymaga nauka jazdy. Gdańsk i jego centrum to doskonałe miejsce na początek praktyki. Początki będą zapewne trudne, zwłaszcza jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji siedzieć za kierownicą i prowadzić. Jednak pamiętajmy, że po to przyszliśmy na kurs, żeby się nauczyć.

To instruktor powinien wszystko nam pokazać i wytłumaczyć. Będzie on także czuwał nad naszymi posunięciami, a więc nie musimy się martwić o swoje bezpieczeństwo. Dzięki temu, że na swoim stanowisku posiada on pedał hamulca i sprzęgła nawet początkowe jazdy nabiorą płynności i gracji. Później, gdy już przyzwyczaimy się do pojazdu, będzie tylko lepiej.

Najważniejszą osobą w ośrodku szkolenia kierowców jest oczywiście kursant. Jednak firma ta nie funkcjonowałaby bez osoby instruktora, który naukę jazdy w Gdańsku ma opanowaną do perfekcji. To bowiem on będzie prowadził przez najbliższe miesiące młodego adepta trudnej sztuki prowadzenia samochodu przez trudny świat przepisów ruchu drogowego. Aby zostać instruktorem należy zatem mieć specjalne predyspozycje. Najważniejszą jest oczywiście posiadanie prawa jazdy oraz zdanie egzaminu na takowego instruktora.

Dodatkowo, dobrze, aby była to osoba ciepła, wyrozumiała i bardzo cierpliwa – tego wymaga nauka jazdy. Gdańsk to miasto, które charakteru zje się duża ilością cierpliwych instruktorów. Kursanci będą bowiem popełniali błędy o jakich wieloletni użytkownicy samochodów nawet nie śnili. Nie ma się jednak czemu dziwić – każdy kiedyś zaczynał i napotykał różnego rodzaju trudności. Sami będziemy się kiedyś śmiać z własnych błędów. Ważnym jest, by instruktor odznaczał się pogodnym usposobieniem i odnosił się do kursantów w sposób miły oraz merytoryczny. Krzyki i wyśmiewanie tylko stresują młodego człowieka. Skoro zatem płacimy za każdą kolejną lekcję wymagajmy też profesjonalnej obsługi.