Kwadratowe parasole ogrodowe to hit sezonu

Kwadratowe parasole ogrodowe to hit sezonu

Parasole ogrodowe z czaszą kwadratową to niewątpliwie hit sezonu. Ta forma właśnie coraz częściej zastępuje klasyczną, okrągłą. Wiąże się to z panującym obecnie zauroczeniem figurami kwadratów i prostokątów, na bazie których urządza się nowoczesne wnętrza, strefy przydomowe, projektuje całe budynki czy nawet osiedla. To właśnie kwadraty i prostokąty są najchętniej wybierane jako elementarne kształty współczesnej estetyki. Stąd parasole ogrodowe w tej formie stanowią wyraz ogólnego trendu. Doskonale wpasowują się w minimalistyczny styl, który ma swoje korzenie w historii sztuki.

Konstruktywizm parasoli ogrodowych

Parasole ogrodowe w kształcie kwadratu odsyłają nas do dalekiej przeszłości, do początków XX wieku, kiedy to rozpoczęła się fascynująca przygoda konstruktywistów. Artyści (a szczególnie architekci) odkryli piękno prostych brył, które nagle zaczęły pojawiać się w krajobrazie społecznym. Na szeroką skalę nastąpiło to po drugiej wojnie światowej. W dzisiejszych czasach konstruktywistyczne inspiracje odczytuje się na nowo, co ewidentnie widać w nowoczesnych budynkach, ogrodach, tarasach.

Na tle domu zbudowanego z prostych brył, na geometrycznie rozwiązanym tarasie, kwadratowe parasole prezentują się niczym brakujący element całej układanki. Na stronie gardenspace.pl znajdziemy parasole ogrodowe oraz meble, które wyrażają w dużej mierze fascynację prostotą w jej eleganckim wymiarze.

Piękno kwadratowych parasoli ogrodowych

Kwadratowe parasole ogrodowe wyglądają naprawdę pięknie i wpisują się przy tym w awangardowe rozwiązania stylistyczne. Wspaniale skomponują się z zestawami mebli aluminiowych, utrzymanymi w podobnym duchu. Szary parasol kwadratowy rozłożony nad minimalistycznym stołem z aluminium to efektowna (choć jakże skromna) kompozycja.