Kwas hialuronowy – eliksir młodości

Witalność i napięcie młodzieńczej skóry to zasługa kwasu hialuronowego – naturalnej substancji, która występuje w skórze w postaci hialuronianu sodu. Za co dokładnie odpowiada kwas hialuronowy? Jak walczyć z oznakami starzenia? Sprawdź!

Drogocenna substancja, której z każdym dniem ubywa

Kwas hialuronowy występuje w ludzkim organizmie w skórze, mazi stawowej, ciele szklistym oka, tkance łącznej i ścianach naczyń krwionośnych. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody (według specjalistów, jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody!).
To właśnie dzięki tym właściwościom możemy cieszyć się nawilżoną, gładką cerą. Niestety, w wyniku naturalnych procesów starzenia poziom kwasu w głębokich warstwach skóry spada, a włókna kolagenowe ulegają degradacji. Zmiany zachodzące wewnątrz organizmu szybko odbijają się na naszym wyglądzie zewnętrznym – niegdyś gładka twarz pokrywa się zmarszczkami, kąciki ust zaczynają opadać, kontur ust się zaciera, a owal twarzy opada.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Czy musimy bezczynnie patrzeć, jak nasze ciało coraz bardziej się zmienia i oddala od ideału? Niekoniecznie! Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą osobom, które chcą zachować młodzieńczą witalność pomimo upływu lat. Zadowalające efekty pomaga uzyskać właśnie kwas hialuronowy.
Zabiegi z użyciem kwasu są w ścisłej czołówce najchętniej wykonywanych kuracji. Wprowadzenie w wybrane miejsce metodą iniekcyjną preparatu na bazie kwasu hialuronowego pozwala na bezinwazyjne i widoczne poprawienie kondycji skóry, zredukowanie powierzchniowych zmarszczek i głębokich bruzd, poprawę owalu twarzy czy wyraźne zarysowanie konturu i powiększenie ust. Więcej informacji na temat dobroczynnych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego znajdziesz na stronie filine.pl.