Łazienka jako świątynia naszego ciała

Łazienka jest nieodzownym elementem praktycznie każdego mieszkania czy domu. W XXI wieku trudno sobie wyobrazić życie bez bezproblemowego dostępu do tego, przeważnie, małego, acz jakże potrzebnego pomieszczenia. Warto więc zadać sobie trochę trudu w urządzenie łazienki tak by była funkcjonalna i wyglądała schludnie, w końcu spędzamy w niej sporą część naszego życia.

Na wygląd łazienki składa się wiele elementów wyposażenia jak armatura oraz szafki, ale o tym później, gdyż głównie za wygląd łazienki odpowiadają ściany, a tak dokładnie co na nie nałożymy. Najwygodniejszym i najlepszym dostępnym rozwiązaniem na rynku są niewątpliwie płytki łazienkowe. Przy zakupie warto pamiętać, że terakota to płytki przeznaczone na podłogę i kluczową ich cechą jest ścieralność. Natomiast glazura to płytki, które przeznaczone są na pokrycie ścian. Zaletą takich płytek ceramicznych jest łatwość ich czyszczenia oraz to, że raz dobrze położone będą trzymać i pięknie wyglądać przez wiele lat. Ponadto, istnieją również ciekawe mozaiki ceramiczne, które wzbogacą naszą łazienkę o ciekawe kolory i wzory.

Jednakże funkcjonalność łazienki bierze się przede wszystkim z urządzeń sanitarnych jakie w niej umieścimy. Im większa łazienka, tym więcej rzeczy się do niej zmieści, ale i łazienki o małej powierzchni są w stanie pomieścić bardzo dużo przy odpowiednim planowaniu. Ubikacja, umywalka oraz prysznic lub wanna to standardowe wyposażenie do łazienki. Z tej trójki największe pole do popisu mamy przy wyborze kabiny prysznicowej lub wanny. Prysznic jest rozwiązaniem bardziej kompaktowym przez co wygrywa z wanną, jeżeli chodzi o ilość zajmowanego miejsca, ale również biorąc prysznic zużywa się mniej wody. Z drugiej strony, jeżeli miejsca nam na to pozwala warto poważnie się zastanowić nad kupnem wanny z hydromasażem. Takie rozwiązanie utworzy z naszej łazienki małe studio spa. Najwygodniejszym wyjściem jest salon łazienek, gdzie można na spokojnie przyjrzeć się różnym typom wanien, pryszniców oraz innym urządzeniom sanitarnych do łazienki.