Life coaching i szkolenia

Na szkolenia coachingowe najlepiej zapisywać się na długi czas z góry. Dlaczego? Ponieważ coraz modniejsze korzystanie ze szkolenia coachingowego spowodowało, ze trenerzy są coraz bardziej rozchwytywani, przez co coraz mniej mają czasu dla swoich nowych klientów. Zapewne jest tak, ze w dużych miastach jest więcej możliwości przejścia szkolenia coachingu, ponieważ jest tam wiele osób się tym trudniących. Szczególnie dużo coachów jest w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku i wielu innych dużych miastach naszego kraju.
Obecne ceny szkolenia coachingowego sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jakie doświadczenie w zawodzie ma osoba, które dokonuje szkolenia z coachingu. Zależy wszystko również od tego, w jakim mieście byśmy chwili skorzystać z oferty szkolenia. Wiadomo, ze w większych miastach ceny są o wiele wyższe niż w tych mniejszych miastach, gdzie coaching nie jest tak potrzebny ani popularny. Nie oznacza to, ze w małych miasteczkach nie znajdziemy kogoś, kto by nam udzielił szkolenia, nawet przeprowadzić od razu life coaching. Wszystko to polega na tym, ze ceny są wyższe wtedy, kiedy osoba trenera jest bardziej popularna i rozchwytywana przez osoby chcące skorzystać z tychże usług.
W coachingu bywa tak jak w psychologii. Przychodzi do trenera czyli coacha osoba, która ma jakiś problem, wątpliwość i che ją zwyczajnie rozwiązać. Tyle, ze w coachingu nie będzie chodziło o jakieś konkretne problemy, ale ścisłą drogę np. zawodową. Osoba może mieć problem z osiągnięciem jakiegoś celu. Do tej pory podejmowała nieodpowiednie kroki, przez co nie mogła osiągnąć tego czego pragnęła np. awansu, podwyżki itp. coaching pozwoli więc takiej osobie osiągnąć wszystkie cele i spojrzeć na sprawę innym kątem.