Linie lotnicze

Jak nabyć bilety lotnicze po naprawdę atrakcyjnych cenach? Starać się o nie z dużym wyprzedzeniem, czy raczej czekać do ostatniej chwili z nadzieją, że spadną ceny?Biura podróży oferujące wycieczki przyzwyczaiły nas do ofert last minute. Ta zasada niestety nie sprawdza się w przypadku tanich linii lotniczych. Samoloty tanich przewoźników są zwykle pełne, a bilety sprzedają się na kilka miesięcy przed datą wylotu. Kiedy jest zatem najlepszy czas na dokonanie rezerwacji? Nowe taryfy w tanich liniach lotniczych pojawiają się zwykle co pół roku.
Na samym początku, zaraz po wejściu taryf w życie, ceny są najniższe. Można też liczyć na promocje, jednak są na nie raczej nikłe szanse w sezonie turystycznym. Wakacje, czy okolice świąt to czas, kiedy bilety lotnicze są po najwyższych cenach. Jest to zrozumiałe – wtedy najwięcej osób planuje swoje podróże. Gdy rozpoczyna się promocja biletów lotniczych, musimy się szybko decydować na zakup.

Pula naprawdę tanich biletów za symboliczną cenę jest ograniczona. Im później się decydujemy, tym więcej płacimy. Tuż przed wylotem ceny w tanich liniach lotniczych są zbliżone do cen tradycyjnych linii lotniczych.