LiveChat usprawni Twój AutoMoto-Biznes

Nasz świat przenosi się coraz bardziej do sieci, a ponieważ nie możemy się temu sprzeciwić, lepiej jest to zaakceptować, a jeszcze lepiej wykorzystać ten fakt na naszą korzyść. Zmiany nie omijają branży motoryzacyjnej, gdzie coraz większa liczba klientów przed wizytą w salonie jest już dokładnie zaznajomiona z pojazdem który zamierza obejrzeć i ewentualnie nabyć. W tym celu każdy w branży stara się jak najbardziej uatrakcyjnić swoja obecność w sieci, aby przekonać do siebie klientów na długo przed ich wizytą w salonie.

Dotychczas wizyta klienta w wirtualnej części salonu rzadko była zauważana przez sprzedawcę, który biernie czekał aż gość skontaktuje się telefonicznie lub przez email. W ostatnim czasie handlowcy otrzymali jednak nowe narzędzie do bardziej aktywnej komunikacji.
Dzięki usłudze LiveChat, sprzedawca w salonie widzi na żywo każdego gościa przeglądającego stronę firmową z samochodami. System wyświetla dokładnie które pojazdy klient obejrzał i ile czasu spędził przy każdym z nich. Handlowiec w dowolnym momencie tej wizyty, może przesłać spersonalizowane zaproszenie do rozmowy, np:

„Witaj, Chciałbym zaproponować dodatkowy rabat na to Audi. Na jaki adres email mógłbym przesłać szczegóły?”

Żaden zainteresowany klient nie oprze się takiej propozycji, a sprzedawca uzyska kontakt do potencjalnego nabywcy, który bez pomocy LiveChat, pozostałby niezauważony. Oczywiście każdy gość witryny może samodzielnie poprosić o dodatkowe informacje w każdym momencie swojej wizyty, a jego zapytanie będzie kierowane do odpowiedniego handlowca w zależności od pojazdu który klient ogląda.

LiveChat na stronie stronie salonu samochodowego usprawnia również kontakt z innymi działami np. z serwisem, gdzie klient może szybko zapytać o cenę, umówić wizytę, sprawdzić dostępność części, bądź sprawdzić status naprawy. LiveChat, obecny prawie w każdej firmie w Stanach Zjednoczonych, jest coraz bardziej popularny również w Polsce. Klienci, przyzwyczajeni do korzystania z tej wygodnej formy komunikacji zaczną wkrótce ignorować firmy nie oferujące takiej formy kontaktu.

Popularne w Polsce komunikatory, jak np. GG, są coraz częściej wypierane prze usługę LiveChat, która zapewnia monitoring, personalizowane zaproszenia i przede wszystkim nie wymaga od gościa posiadania żadnego dodatkowego oprogramowania. KliknijPoMoc umożliwia również uruchomienie LiveChat z poziomu obowiązkowej ostatnio firmowej FanPage na portalu Facebook, lub z poziomu poczty email.

LiveChat KliknijPoMoc jest wyjątkowo łatwy w użyciu i bardzo funkcjonalny. Operator może prowadzić chat z dowolnego miejsca na ziemi poprzez przeglądarkę www, lub przez urządzenia mobilne. Wymagane jest jedynie połączenie z Internetem. Uruchomienie LiveChat jest niezwykle proste, nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Pełną wersję można bez żadnych zobowiązań testować przez okres dwóch tygodni.

Kluczowe atrybuty LiveChat KliknijPoMoc to:

Nowoczesny kanał komunikacji – konsultant/gość jest w zasięgu jednego kliknięcia myszki.
Pre-Informacja – wiesz skąd przyszedł gość (np. google), jakiego użył słowa kluczowego aby trafić na Twoją stronę (np. Audi A4, 2006, W-wa), co i jak długo przegląda, w jakim jest mieście, czy wcześniej był na Twojej stronie, itp.
Proaktywność – Live Monitorig pokazuje Ci Twoją stronę prawie jak przez kamerę. Widzisz ilu gości jest w danym momencie na stronie, czy rozmawiają z którymś z operatorów, ile trwa ich rozmowa, czy są zadowoleni z obsługi, dane kontaktowe, itp.
Dopasowanie – Ogromne możliwości dopasowania LiveChat do własnych wymagań – wiele szat graficznych, logo, zdjęcia operatora, integracja z Facebook, eMail, zaproszenia automatyczne,
Statystyki – dostarczają ogromną ilość informacji o zachowaniach gości, ocenach operatorów, słowach kluczowych i wiele innych.