Makijaż próbny – czy jest potrzebny?

Wizażystka na ślub już wybrana? Jeżeli jeszcze nie, to pamiętajcie, że nie można z tym zwlekać. Nie chcecie chyba, aby okazało się, że nie ma już wolnych terminów. Na temat makijażu próbnego i ślubnego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Czy próbny makijaż jest potrzebny?

Przyszłe mężatki! Zastanawiacie się czy makijaż próbny jest Wam potrzebny? Otóż jak najbardziej tak! Wizażystka musi dobrać make-up do Waszej urody. Aby zrobić to jak najlepiej, musi znać parę istotnych szczegółów. Po pierwsze musi wiedzieć jaki będzie kolor sukni ślubnej. Do drugie jaki kolor włosów będziecie mieć na ślubie. A po trzecie musi dopasować makijaż do Waszego koloru skóry. Także po makijażu próbnym nie opalajcie się za bardzo!

Makijaż próbny – przebieg, czas trwania

Wybierając się do wizażystki, ubierzcie coś kolorystycznie zbliżonego do ślubnej stylizacji. Na pewno ułatwi to dobranie odpowiedniego makijażu. Ile trwa takie spotkanie? Może nawet do dwóch godzin. Musicie omówić najważniejsze kwestie. Często jest tak, że już za pierwszym razem wizażystka wykona makijaż na ślub, który Wam się spodoba. Jeżeli jest inaczej i coś Wam nie pasuje w makijażu, nie bójcie się o tym powiedzieć! Od tego jest próbny, aby wybrać najlepszy wariant z możliwych. Mieliście problem z uczuleniem na jakieś kosmetyki? Lepiej poinformujcie o tym wizażystkę.

Makijaż ślubny a fotograficzny

Fotografia rządzi się swoimi prawami. Dlatego też, prawidłowo wykonany makijaż ślubny musi to uwzględniać. Twarz nie może wyglądać na prześwietloną na zdjęciach. Makijaż musi być wyrazisty. Dla osób, które na co dzień się nie malują efekt może być to lekko szokujący. Zaufajcie wizażystce, ona wie co robi. Jeżeli same chcecie się przekonać, zróbcie zdjęcie makijażu codziennego. Czy efekt jest widoczny?