Meble Dziecięce. Jakie wybrać?

Pokój dziecięcy to miejsce gdzie dziecko spędza najwięcej czasu. Odpoczywa w nim, odrabia lekcje, uczy się. Bardzo ważne jest więc to, aby spędzać czas w jak najprzyjemniejszej atmosferze, w takiej, w której krótko mówiąc dziecku będzie chciało się przebywać.

Wybór odpowiednich mebli jest uzależniony od kilku czynników. Dla przykładu pierwszym takim czynnikiem na pewno jest wiek. Inne meble wybierzemy dla najmłodszych, a inne dla powoli dorastającego już dziecka. Meble dla dzieci najmłodszych powinny być przede wszystkim bezpieczne. Chodzi głównie o krawędzie, wykończenia. Jeśli jakiś mebel w pokoju posiada ostre narożniki to należy zaopatrzyć się zabezpieczenia.

Dla dzieci coraz starszych liczyć się będzie już design i kolorystyka. Dziewczynki w wielu przypadkach będą wybierały kolory różowe, błękitne z różnymi ozdobami, np. w stylu księżniczek. Chłopcom podobać się będą meble zawierające np. kolory czerwieni z dodatkami powiązanymi tematycznie z samochodami.

Charakterystyka producentów

Przedstawimy Państwu kilku producentów. Pierwszym z nich będzie firma Timoore, która zajmuje się produkcją mebli dla dzieci oraz młodzieży. Charakterystyczną cechą, która rzuca się w oczy jest design, który jest na prawdę nowoczesny. Timoore znany jest także z mebli wysokiej jakości oraz wytrzymałości. Z każdą kolekcją Timoore zaskakuje- pozytywnie. 🙂

BabyBest to meble typowo dziecięce, ale nie zabrakło w ofercie tego producenta również mebli młodzieżowych. Tak jak w przypadku pierwszej z firm, meble BabyBest są wytrzymałe. W ofercie znajdują się meble dla: małych księżniczek, rajdowców czy piłkarzy. 🙂 Warto zapoznać się z ofertą.

Pinio to niezwykłe meble dla dzieci, które współgrają z ich wyobraźnią. Łóżko zmienia się w warowny zamek, skrzynia na zabawki staje się pirackim okrętem, a szafa – domem leśnych skrzatów. Meble Pinio to fascynująca przygoda dla każdego, nie tylko dla dziecka.