Miła pamiątka na lata – dyplomy okolicznościowe

Na rynku można znaleźć coraz więcej okolicznościowych pamiątek, które mają przypominać obdarowywanym o jakiejś ważnej okazji w jego życiu. Urodziny, rocznice czy sukces nie są przecież wydarzeniami, jakie dzieją się każdego dnia. Dlatego zastanawiając się nad symbolicznym upominkiem dla bliskiej osoby, warto pomyśleć o dyplomie okolicznościowym.

Czym są dyplomy okolicznościowe

Pamiątkowe wyróżnienia są wyjątkowym prezentem, który z pewnością pozostanie w pamięci na długie lata. Jest to bowiem nie tylko materialny wyraz uznania, ale zazwyczaj również bardzo elegancka ozdoba.

Wyróżnienia, które określa się mianem okolicznościowych, nieco przypominają szkolne dyplomy. Mają przecież postać ozdobnego blankietu z krótkim tekstem zawierającym informację o obdarowywanym i jego zasługach. Różni je jednak zdecydowanie wyższa jakość wykonania, ponieważ każdy dyplom okolicznościowy jest dopracowany w każdym calu.

Dyplomy okolicznościowe często posiadają również spersonalizowaną treść oraz elegancką grafikę, która dodaje całości wyjątkowo gustownego charakteru.

Rodzaje spersonalizowanych pamiątek

Dyplomy okolicznościowe można kupić w dwóch wersjach albo jako papierowe wyróżnienia, albo wyjątkowe grawerowane płytki.

Papierowe dyplomy, które są przeznaczone na specjalne okazje, są wykonywane z wysokiej klasy kartonu. Za pomocą drukarki laserowej, której praca daje najlepszy efekt, grafik drukuje na nim wcześniej przygotowaną treść. Dzięki temu papierowa pamiątka cechuje się nie tylko wysoce estetycznym wyglądem, ale także znaczą trwałością, co w przypadku pamiątek ma ogromne znaczenie.

Dyplomy grawerowane są zaś pamiątkami, które naprawdę pozostaną na lata. Mają one bowiem postać metalowej płytki przytwierdzonej do drewnianej ramki. Ich konstrukcja wykonana z doskonałych materiałów sprawia, że wyróżnienie z pewnością przetrwa długie lata, przypominając obdarowanemu o ważnym wydarzeniu z jego życia.

Gdzie kupić dyplom okolicznościowy?

Poszukiwania najlepszego dyplomu okolicznościowego warto rozpocząć od przejrzenia sklepów online oraz prac grafików, którzy udostępniają swoje projekty w internecie. Nawet jeśli bowiem nie zamierzamy zamówić pamiątki z sieci, to możemy zapoznać się z różnego typu propozycjami oraz wybrać typ dyplomu, którego będziemy szukać w sklepach stacjonarnych.

Dyplomy okolicznościowe można kupić w prawie każdym sklepie papierniczym. Warto jednak pamiętać, że sprzedawane tam produkty nie będą cechować się tak wysoką jakością, jak pamiątki znajdujące się w ofercie profesjonalnych sklepów fotograficznych i jubilerskich oraz w pracowniach doświadczonych grafików.

Dyplomy okolicznościowe znajdziesz na Pucharowo.pl