muzyka mp3

Przeglądając statystyki i ankiety dostępne w internecie, zastanawiam się dlaczego w wyszukiwaniu i pobieraniu utworów muzycznych z portali wiodą prym dziewczyny . Jednocześnie, tak się składa właśnie, że to dziewczyny bardzo często są aktywne na wszelkich forach o tematyce mp3. W związku z tym nie ma się co dziwić, że najbardziej popularnym typem muzyki w takich portalach jest disco polo. W tym miejscu trzeba przyznać, że właśnie muzyki dyskotekowej jest pełno i jest w czym wybierać. Jednym ograniczeniem dla użytkownika jest tylko rozmiar jego dysku twardego na domowym komputerze. Ewentualnie czy posiadany odtwarzacz mp3 ma wystarczającą ilość wolnej pamięci do pomieszczenia utworów?

Oprócz tego zastanawiające jest czy te utwory są w ogóle jakoś używane przez tych młodych ludzi. Albo, czy czasem nie jest tak jak w większości przypadków, że utwory mp3 są nagrywane tylko po to żeby sobie były na komputerze ? Czy może choć jeden raz zostaną odsłuchane ? Jakoś niezbyt poznałem zbyt wielu ludzi, które by gdziekolwiek używały w pełni nagrane utwory mp3. Osobiście mam w planach w swoim aucie zamontować komputer i do niego nagrać potężny zbiór utworów.

W końcu, to dla mnie, osobiście darmowa muzyka jest tylko drobiazgiem a nie czymś ważnym. Tak, mam swoje ulubione zespoły i nagrywam opublikowane przez nie płyty, ale gwarantuję, że nie zalegają na moich dyskach bezczynnie. Całkiem często umilam sobie nimi odpoczynek w domu czy w pracy. Słucham je głownie z komputera. Kupiłem niewielkie kolumny, które jednak potrafią zaskoczyć nawet zblazowanych słuchaczy.

W sumie chciałbym podkreślić to , że cieszę się, iż wymyślono system kompresji dźwięku mp3. Dzięki temu można naprawdę pokaźne zbiory muzyczne archiwizować na stosunkowo niewielkich pamięciach.