Najlepsze meble do ogrodu – jakie to?

Meble są obecnie bardzo ważna częścią ogrodu. Każdy, kto tylko może pozwolić sobie na urządzenie miejsca wypoczynkowego w ogrodzie, chętnie z tego korzysta.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mebli, w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Są modele mniej lub bardziej wybierane – wszystko w tej kwestii zależne jest od tego, jakie mamy wymagania wobec mebli i na jak długo ma wystarczyć ich użytkowanie.

Pod względem wytrzymałości polecane są meble drewniane. Najpopularniejszymi materiałami, z których są wykonywane to dąb, sosna, świerk, topola, buk, a ostatnio także robinia akacjowa – jak widać również i w tym zakresie mamy już spory wybór.

Na polskim rynku dostępne są również mebla wykonane z drewna egzotycznego – do nich zaliczają się między innymi eukaliptus czy drewno tekowe. Co prawda tego typu meble ogrodowe są znacznie większym wydatkiem, lecz ma to swoje przełożenie na ich wytrzymałość, nie tylko są odporne na wilgoć, ale również na temperaturę czy szkodniki. Dodatkowo należy zauważyć, że można pozostawić je na zewnątrz nawet zimą i nie ulegną zniszczeniu. Jeżeli więc decydujemy się na zakup konkretnych mebli to te będą najlepszym wyborem.

Alternatywą dla mebli drewnianych są meble wykonane z rattanu czy wikliny. Na rynku dostępne są również modele mebli połączone z innymi materiałami i to one są najczęściej wybierane. Ich największą zaletą jest cena, jednak mają również zasadniczy minus – są mało odporne na zniszczenia, łatwo je uszkodzić, a i same warunki atmosferyczne nie mają na nie zbyt dobrego wpływu – jest to więc chwilowe rozwiązanie, jednak niskobudżetowe.

Można zdecydować się na meble metalowe, które są bardzo odporne na zniszczenia i dobrze zabezpieczone mogą wytrzymać bardzo długo. Ich cena jest w porównaniu z jakością bardzo dobra, więc ich zakup jest dobrą decyzją. Jedynym minusem jest kwestia komfortu – nie zawsze są tak wygodne, jak meble drewniane czy wiklinowe.

Najtańszym rozwiązaniem na jeden sezon są meble z tworzywa sztucznego, najczęściej jest to plastik. Tanie, łatwo dostępne, ale niestety bardzo nietrwałe. Mogą nie wytrzymać dużego obciążenia, dlatego przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na tą kwestię.