Najlepsze mieszkanie dla seniora

Choć pokutuje w naszym kraju przeświadczenie, że starych drzew się nie przesadza wielu seniorów decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania. Nic dziwnego – po zakończeniu pracy i przejściu na emeryturę zmienia się rozkład dnia, inne priorytety stają się decydujące. Czasem zamiana mieszkania może okazać się czynnikiem reperującym nadwątlony niską emeryturą budżet. Jakie mieszkanie będzie idealne?

Przede wszystkim, senior nie musi już mieszkać jak najbliżej centrum, by sprawnie dojeżdżać do miejsca pracy. W tym momencie życia może on zwolnić, przenieść się na cichsze, spokojnie i urocze tereny podmiejskie. W razie konieczności nie ma problemu, aby w kilkanaście minut podjechać do centrum. Tereny dookoła granicy miasta oferują jednak wszystko, co przyda się starszym osobom – sklepy, zielone tereny i miłych sąsiadów, którzy także mają wiele czasu na spacery po spokojnej okolicy.
Seniorzy powinni zdecydować się na mniejsze metrażowo mieszkania, które z łatwością można znaleźć przez darmowe ogłoszenia  nieruchomości. Po pierwsze, dzieci wyleciały już z gniazda – można więc myśleć jedynie o sobie. Po drugie, mniejsze mieszkanie jest łatwiejsze do zagrzania, a starsi ludzie cenią sobie ciepłe wieczory spędzone nad kubkiem herbaty. Po trzecie, nieruchomości o mniejszym metrażu są po prostu tańsze – zarówno w zakupie, utrzymaniu jak i opłatach spółdzielczych. Pamiętajmy także, że za kilka lat zapas sił może się wyczerpać i stumetrowy lokal będzie zbyt uciążliwy do ogarnięcia.