Napełniony toner działa tak samo jak oryginał

We współczesnych czasach nader właściwą kwestią w każdej firmie jest redukcja kosztów. Wielu zwierzchników nie zdaje sobie sprawy z tego, jak gigantycznie wydaje się co rok na tonery czy tusze do drukarek. Natomiast zaoszczędzić możemy naprawdę kolosalnie a, co najlepsze, nie marnując przy tym drogiego czasu. W prezentowanym artykule zobaczysz, iż może być to bardzo proste.

Żeby prawidłowo napełnić tonery sklep, musimy najpierw zrozumieć ich budowę. Każdy kartridż składa się z plastikowej obudowy, wałka magnetycznego, elektrody ładującej, zbierającej listwy, listwy nakładającej oraz bębna światłoczułego (inaczej OPC). Pierwszą rzeczą jest otworzenie obudowy oraz wyciągnięcie wałka. Przeważnie nie nadaje się on do powtórnego użycia, tedy zaleca się go zmienić na nowy. Następnie oczyszczamy całą komorę z resztki zalegającego proszku. Najpoprawniej jest to poczynić w myjni ciśnieniowej, bowiem pozwala ona na precyzyjne wypłukanie zalegającego toneru z nawet najmniejszych zakamarków w tonerze. Zaniedbanie tego może sprawić niemiarowy wydruk, gdyż nowiutko wsypany proszek przetasuje się z pozostałościami po dotychczasowym tonerze.

Listwa zbierająca funkcjonuje na zasadzie wycieraczki, albowiem oczyszcza światłoczuły bęben z proszku, który nie został przeniesiony na papier. Z kolei listwa nakładająca nagromadza nadmiar prochu z bębna magnetycznego z powrotem do zasobnika. Obie listwy w kartridżu należy wymienić na nowe, ponieważ ulegają zużyciu i ponowne ich użycie skutkuje niemiarowym wydrukiem i tym, iż tonery sklep się za szybko zużywają. Tylko nowa listwa nakładająca zapewni optymalne pobieranie proszku, więc nie wolno na niej oszczędzać. Jest to drobny wydatek, natomiast jakość wydruku jest nieporównywalnie lepsza.

W najświeższych tonerach fabrykanci stosują prekursorską broń w walce z napełniaczami. Coraz częściej nowe kartridże zaopatrzone są w scalaki, co sterują drukarką. Polega to na tym, że fabrykant wkładu koduje na nim w dodatkowym do tego zamiaru danym scalaku ilość stronic, jakie toner może wydrukować, niezależnie od faktycznej treści. Rodzi to sytuację, że tonery wedle drukarki objawiają się puste nawet, kiedy empirycznie czujemy, że większość prochu jest wciąż w kasecie. Na szczęście istnieje na to sposób – takie czipy też możemy nabywać, zostaje wyłącznie podmiana ich we wkładzie. Czipy takie działają jednakowo jak oryginalne i gwarantują drukarce działanie na kolejne setki pagin.

Przy napełnianiu tonerów należy również uważać na kilka spraw. Przede wszystkim można zniszczyć drukarkę, toteż zawsze należy upewnić się, czy obydwie listwy zostały poprawnie włożone. Poza tym tonery samsung po regeneracji muszą być szczelne, w przeciwnym razie proch może się wysypywać, co może sprawić zabrudzenia wydruku, oraz nawet zniszczenie drukarki. Należy mieć też absolutną pewność, że proch, który planujemy zastosować, jest zgodny z urządzeniem, do którego toner jest przeznaczony. Chodzi tu o ziarnistość proszku, która jest zmienna w zależności od fabrykanta oraz nawet od danego modelu, bowiem fabrykanci często modyfikują parametry wkładu, by utrudnić jego samodzielne napełnianie, co konwertuje się potem na ich zysk ze zbycia kaset oryginalnych. Nadto, gdy zakupiliśmy już właściwie dobrany proch, zakupiliśmy nowy bęben i listwy, trzeba przyszykować sobie dogodne stanowisko produkcji. Każdy toner xerox charakteryzuje się tym, że nawet najmniejszy podmuch wiatru skutkuje jego rozdmuchanie po całym pomieszczeniu. Proszek jest nawet lżejszy niż dym ze szluga, dlatego naprawdę trzeba zważać na to, aby cały pokój nie pokrył się warstwą pyłu.

Widzimy, że samodzielne napełnianie wkładu nie jest zbyt złożona, ale trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo rzeczy określających prawidłową pracę napełnionego toneru. Aby mieć pewność, iż drukarka po regeneracji będzie funkcjonowała w stu procentach i nie troskać się o to, iż coś może pójść nie tak, warto skorzystać z usług specjalistów. Firma DobreTonery.PL zajmuje się napełnianiem kartridży już od długiego czasu oraz ma wielkie doświadczenie w tej sferze. Wszelkie tonery oki wyprodukowane przez firmę DobreTonery.PL dysponują gwarancję aż do wyczerpania prochu, toteż warto zaufać ludziom, którzy znają się na rzeczy. Jeżeli sądzisz, iż możesz zrobić coś nie tak, czy po prostu nie masz wymaganych predyspozycji manualnych, nie ryzykuj, tylko powierz fachowcom. Zaoszczędzisz nie tylko swój bezcenny czas, lecz i mrowie nerwów, ponieważ zawsze najciężej jest za pierwszym razem.