Nianie elektroniczne – trudny wybór, dobre rady. Parametry, ranking

Posiadanie niani elektronicznej to niemalże standard. Urządzenie umożliwia sprawowanie opieki nad maluchem przy jednoczesnym wykonywaniu codziennych czynności. Wybór niań elektronicznych jest tak ogromny, że trudno zdecydować się na konkretny produkt, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jakie funkcje urządzenia będą faktycznie przydatne. Nieocenioną pomocą w wyborze dobrej niani jest ranking najpopularniejszych produktów zawierający spis urządzeń, które zyskały uznanie rodziców.

Zakup niani elektronicznej – kryteria wyboru

• Rodzaj niani

W sprzedaży dostępne są nianie z transmisją dźwiękową oraz bardziej zaawansowane wyposażone dodatkowo w kamerę. Niania elektroniczna, której działanie opiera się na transmisji głosu, uruchamia się w momencie, kiedy maluch zapłacze. Nianie z kamerą pozwalają na śledzenie obrazu – te zaawansowane, wyposażone w tryb nocny umożliwiają oglądanie dziecka, kiedy śpi. Nianie z kamerą dominują w rankingu popularności elektronicznych niań https://www.bomi.pl/ranking-elektronicznych-nian-top-10-najlepszych-modeli/. Na uwagę zasługują także nianie z monitorami oddechu, które alarmują rodzica, kiedy dziecko nie oddycha przez 15 sekund.

• Zasięg urządzenia

To bardzo ważny parametr, na który należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Najwyższej jakości nianie działają na otwartej przestrzeni w promilu 5000 metrów (wartość ta maleje pięciokrotnie, jeśli urządzenie zostanie umieszczone w pomieszczeniu). W domowym użytku sprawdza się niania o 100-metrowym zasięgu działania (500 metrów na zewnątrz) i takie urządzenia zajmują czołowe pozycje w rankingu popularności.

• Częstotliwość działania

Od częstotliwości zależy jakość odbieranych sygnałów. Nianie, które działają na częstotliwości 443 MHz, pracują bez zakłóceń i szumów. Klienci chętnie decydują się na zakup urządzeń wielokanałowych – urządzenie samo wybiera optymalny kanał, przez co zawsze działa bezawaryjnie, a transmisja pozostaje na najwyższym poziomie.