Niesamowity prawnik z Płocka

Płock słynie ostatnio z bardzo głośnej sprawy sądowej, która obiegła całą Polskę. Sprawa dotyczyła sporu między zwykłym obywatelem, służbami bezpieczeństwa, a dokładnie policją. Sprawa stała się głośna dzięki prawnikowi, który wygrał sprawę z policją.

Jak wiadomo, idąc do sądu gdzie po drugiej stronie stać będzie policja jest od razu skazana na straty i nawet najlepszy prawnik nie da sobie rady. Jednak inaczej było w tym przypadku. Prawnik z Płocka pokonał w sądzie Policję. Sprawa dotyczyła rzekomo niesprawiedliwego mandatu, który dostał mieszkaniec Płocka za przekroczenie prędkości. Sprawa w przypadku mandatów za przekroczenie prędkości jest nie do wygrania. Ponieważ nikt nie jest wstanie udowodnić, że akurat w momencie pomiaru, jechał z mniejszą prędkością niż pokazała tzw. suszarka. Policja kierując taką sprawę do sądu wie, że nawet najlepszy prawnik czy prawnicy nie wygrają z nimi, bo niby jak udowodnią to? Tym bardziej, że policjantów przeważnie jest dwóch, a kierowca sam. Jednak mieszkaniec z Płocka nie poddał się i poprosiło skierowanie sprawy do sądu i odmówił przyjęcia mandatu.

Cała akcja z zatrzymaniem odbyła się na bardzo mało uczęszczanej ulicy, na której jest długa prosta i wiadomo, że samochód można ładnie rozpędzić. Co ciekawe mieszkaniec Płocka przejeżdża tam do pracy od 10 lat i jeszcze nigdy nie było tam patrolu. Więc jak podejrzewa prawnik było, to dorobienie ze strony policjantów. Wybierają najczęściej miejsca, w których każdy jest pewien, że patrolu nie będzie i zatrzymań jest prawie 100%, a co za tym idzie i duże zarobki. Prawnik jednak postanowił nazbierać dowodów aby udowodnić, że jego klient nie przekroczył jednak prędkości. Bardzo długo badał teren, na którym doszło do wykroczenia, a także spisał wszystkie parametry techniczne urządzenia pomiarowego. Po bardzo długich i żmudnych poszukiwaniach w końcu udało się znaleźć jedyny mały mankament, który mógł zakłócić działanie urządzenia. Prawnik natychmiast wykorzystał ten dowód w sądzie i jak się okazało udało się prawnikowi wygrać sprawę.

Czego dotyczył mankament?

Na drodze, na której doszło do pomiaru stało lustro drogowe odwrócone w stronę „suszarki”. Jak się okazało urządzenia te są bardzo czułe na każde odbicie wiązki lasera. W tej sytuacji wiązka mogła odbić się od lustra, co zakłóciło pracę urządzenia pomiarowego. W ten sposób prawnik oraz jego klient wygrali, trudną sprawę, która była nie do wygrania.