Niezwykła ochrona lakieru samochodowego

Ochrona lakieru, to bardzo ważny proces jeżeli chcemy nasze auto utrzymać w jak najlepszym stanie wizualnym jak najdłużej.

Jeżeli chcemy poddać nasz lakier procesowi ochrony lakieru najlepiej udać się w tym celu do profesjonalnej firmy, która takie usługi oferuje. Mamy wtedy pewność, że przeprowadzą oni w fachowy sposób zabezpieczenie naszego lakieru. Ochrona lakieru wydłuża jego żywotność, przy zastosowaniu odpowiedniej techniki kolor nabiera bardzo dużej głębi, lakier zabezpieczany jest przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak złe warunki pogodowe. Zimą powłoka ochronna lakieru sprawia, że lakier staje się odporny na sól, błoto, śnieg, mróz. Możemy być pewni, że po zimie nasz samochód nadal będzie wyglądał jakby co dopiero wyjechał z salonu.

Jeżeli chodzi o cenę takiej usługi, to zależy od tego jaki rodzaj ochrony lakieru chcemy. Podstawowa powłoka nie kosztuje zbyt wiele. Jednak gdy chcemy profesjonalna powłokę, która będzie posiadała wszystkie wyżej wymienione właściwości niestety, ale trochę gotówki będziemy musieli położyć. Warto jednak odłożyć większa sumę gotówki i zainwestować w profesjonalną ochronę lakieru, której na pewno nie będziemy żałować.

Jak wygląda proces ochrony lakieru?

Najpierw lakier doprowadzany jest do krytycznego stanu, czyli zdzierana jest cała podstawowa ochrona lakieru samochodu poprzez długie polerowanie. Następnie nanoszona jest cienka warstwa podkładu ochronnego, którzy będzie trzymał główną powłokę lakieru. Po upewnieniu się, że powłoka jest wystarczająco mocna i dobrze nałożona następuje proces nakładania środków chemicznych na lakier. Następnie po zastygnięciu wszystkich warstw następuje faza polerowania. Ostatnim etapem jest nałożenie środka nabłyszczającego, dzięki któremu również podnosi się ochrona lakieru. Inne formy ochrony lakieru to np. prodetailing czy powłoka ceramiczna lakieru.