Nowa odsłona serwisu www.pocztowy.pl

Bank Pocztowy ma nową, przyjazną Klientowi witrynę internetową. W pierwszym momencie po wejściu na www.pocztowy.pl wzrok przykuwa nowoczesny wygląd serwisu i jego ciepła kolorystyka. Nowa strona Banku Pocztowego to jednak przede wszystkim nowe funkcjonalności i rozwiązania, mające na celu ułatwienie Klientowi poruszanie się po serwisie.

– Przed rozpoczęciem prac nad nową stroną bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy to, w jaki sposób użytkownicy korzystali z dawnej strony, co ich na niej najbardziej interesowało, co mogło stanowić problem. Aktualnie www.pocztowy.pl jest serwisem, który powinien być czytelny i funkcjonalny, przez co przyjazny Klientowi – mówi Piotr Ludwisiak, Dyrektor Departamentu Kanałów Mobilnych w Banku Pocztowym.

Jedną z podstawowych zalet strony jest uproszczona nawigacja, która pozwala łatwiej znaleźć interesujący użytkownika produkt i otrzymać o nim możliwie dużo informacji. Jest to możliwie m.in. dzięki podzieleniu informacji o produkcie na zakłądki tematyczne. By dowiedzieć się więcej, Klient może wybrać spośród zakładek Korzyści, Parametry, Jak wnioskować i Dokumenty. Przy produktach kredytowych do dyspozycji Użytkownika jest również Kalkulator.

Ułatwieniem ma być również zastosowany w treści strony język. Założeniem było opisywanie produktów i usług bankowych w możliwie zrozumiały sposób. – To, w jaki sposób mówimy o produkcie ma kolosalne znaczenie. Dlatego staraliśmy się opisywać wszystko tak, by było zrozumiałe nawet dla osób, które nie mają częstego kontaktu z bankowością – dodaje Piotr Ludwisiak. Uzupełnienie treści strony stanowią dostępne użytkownikom po kliknięciu w wybrany link tabele.

Strona www.pocztowy.pl będzie w dalszym ciągu rozwijana, a dostępne już teraz podstrony z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (FAQ) i słowniczkiem trudniejszych pojęć będą uzupełniane o nowe hasła.

Bank Pocztowy to uniwersalny, nowoczesny i bezpieczny bank. Oferuje przyjazne i przejrzyste usługi finansowe dostępne przez internet, telefon i SMS oraz w oddziałach Banku i placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju: konta bankowe, kredyty (kredyt gotówkowy, kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy i inne kredyty), lokaty i wiele innych. Klienci Banku mogą korzystać z największej w Polsce – blisko 10.000 punktów – sieci bezpłatnego dostępu do zgromadzonych środków. Bank oferuje także dostęp do zgromadzonych środków przez sieć ponad 5600 bankomatów rozmieszczonych na terenie całego kraju.