Nowe połączenia w tanich liniach lotniczych

Zakończenie okresu wakacyjnego i finisz planowania wczasów wcale nie musi oznaczać martwego sezonu w liniach lotniczych. Wręcz przeciwnie, mimo że pasażerowie wykazują mniejsze zainteresowanie niż w czasie urlopowym linie zachęcają do wycieczek licznymi promocjami i ofertami. Szczególnie tanie linie lotnicze uaktywniły się w ostatnim czasie. Niskobudżetowi przewoźnicy charakteryzują się tym, że obniżają koszty wszędzie gdzie tylko można. Korzystają z mniejszych lotnisk, oferują czasami trudniejsze, lecz tańsze rozwiązania podróży, a wszystko po to by ceny biletów były jak najniższe. Stąd takie linie jak Wizz Air czy Ryanair biją rekordy popularności. W ostatnim czasie właśnie ci przewoźnicy zarzucili pasażerów ciekawymi rozwiązaniami lotów.

WizzAir postanowił od września rozpocząć loty z lotniska w Łodzi do Londynu Luton. Będzie ten kierunek realizowany aż trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Podróż z Londynu będzie w godzinach 15:00- 18:15, natomiast z łodzi samolot będzie startował o 18:45 a w Londynie będzie o 20:05. To nie koniec zmian! Niebawem węgierska linia lotnicza rozpocznie loty z Liverpoolu do Wilna, a także będzie możliwe połączenie między Wielką Brytanią a Europą wschodnią.

Ryanair natomiast oferuje połączenia od listopada z portu lotniczego w Poznaniu do Oslo, Rzymu i Barcelony. We wrześniu irlandzka linia obchodziła szóste urodziny bytności właśnie na tym lotnisku. Pierwszy lot odbył się w 2005 roku do Londynu Stansted. Oprócz tego Ryanair od października rusza z lotami w różne ciekawe miejsca Europy właśnie z polskich lotnisk, nawet tych regionalnych. Bilety lotnicze można było zabukować w cenie 36 złotych.

Korzystając z niskobudżetowych przewoźników warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim wadą tych linii jest to że bagaż rejestrowany jest dodatkowo płatny. Dodatkową cenę trzeba także zapłacić za sprzęt sportowy jak narty czy snowboard. Warto zatem podróżować tylko z bagażem podręcznym, który jest w cenie biletów. Korzystając z usług Ryanaira można zapłacić za bilet kartą Mastercard Prepaid. Dzięki temu unikniemy dodatkowych opłat a cena biletów będzie naprawdę niska, co z pewnością zachęci pasażerów do częstszego podróżowania.