Nowoczesne życie

Dzisiejszy świat jest zwariowany, szybki i chaotyczny. Każdego dnia człowiek walczy o swój byt w pogoni za pieniądzem. Z jednej strony jest to zrozumiałe , bo jednak trzeba z czegoś żyć i coś osiągnąć. Z drugiej zaś nie można żyć tylko pracą i sprawami zawodowymi. Wydarzenia niejako rywalizują ze sobą aby zaistnieć w mediach. Codziennie słyszy się o coraz bardziej szokujących zdarzeniach i niewyobrażalnych skandalach.

Niekiedy słysząc te wiadomości, ma się wrażenie , że świat zwariował. Dlaczego tak jest? Przyczyną może być to , że współczesny człowiek żyje w środowisku opanowanym przez komputery i nowoczesne technologie.

Jednym z przykładów swoistej komputeryzacji życia jest ,,miejsce” jakie w sieci internetowej zajmuje forum. Portal taki powoli zastępuje zwykłe spotkania ze znajomymi. To miejsce gdzie bez wychodzenia z domu możesz porozmawiać o poważnych problemach lub zwyczajnie poplotkować. Tworzy się nowa społeczność. Społeczność internetowa. Czy taka komputeryzacja naszego życia jest zła? Na pewno nie zawsze. Warto się jednak zastanowić w jak dużym stopniu ten technologiczny postęp i praca będzie mieć udział w naszym codziennym rytmie.