Oczy zwierciadłem duszy

Każdy makijaż oczu obowiązkowo musi być wykończony tuszem do rzęs, ponieważ bez niego oko nigdy nie będzie wystarczająco wyraziste. Wiedziały o tym już kobiety w starożytności. Pierwsze tusze do rzęs składały się z sadzy i oliwy, a rzęsy usztywniane były dzięki użyciu białka. Sposób ten zapoczątkowany został w Egipcie, ale szybko rozprzestrzenił się w całym Basenie Morza Śródziemnego.

Pierwszy tusz do rzęs w nowożytności składał się ze sproszkowanego węgla zmieszanego z wodą. Twórcą tego specyfiku był Eugene Rimmel, a jego pomysł został wprowadzony w życie w 1860 r. Twórcą pierwowzoru używanego przez nas dzisiaj tuszu był T. Williams w 1913 r. Stworzony przez niego kosmetyk oparty był na bazie wazeliny i pyłu węglowego. 2 lata później Williams założył firmę Maybelline, której nazwa pochodzi od imienia jego siostry. Williams był także twórcą spiralnej szczoteczki, która pozwala nam na nakładanie tuszu na każdą rzęsę osobno.

Wcześniej tusz nakładany był na rzęsy przy użyciu pędzelka. O rzęsy najlepiej dbać sprawdzonymi domowymi sposobami. Olejek rycynowy jest idealnym specyfikiem do odżywiania rzęs Trzeba go nakładać za pomocą czystej szczoteczki. Malując rzęsy należy pamiętać o tym, żeby nakładać tusz dwukrotnie. Pierwszy raz malujemy rzęsy z góry, drugi raz z dołu, ważne jest to, abyśmy nie czekały aż tuż wyschnie. Trzeba malować rzęsy dokładnie, tak, aby wszystkie były pokryte tuszem. Każda z kobiet dobrze wie, że rynek kosmetyczny nasycony jest różnego rodzaju maskarami.

Mamy do wyboru tusze podkręcające, wydłużające, pogrubiające i wiele innych. Jak nie zgubić się wśród tej różnorodności i wybrać najlepszy dla siebie kosmetyk? Obecnie na rynku pojawiają się tusze, które spełniają wszystkie te funkcje, a ich innowacyjne szczoteczki pozwalają na pokrycie nawet najkrótszych rzęs. Warto jest je wypróbować, ponieważ efekt jest zniewalający. Tusze do rzęs występują w różnych kolorach, firmy kosmetyczne proponują coraz szerszą ich gamę, a także tusze brokatowe. Trzeba jednak pamiętać, że do codziennego makijażu najlepiej używać maskarę czarną lub brązową, kolorowe tusze bezpieczniej jest stosować do letnich stylizacji, a tusze z brokatem jedynie do wykończenia odważnego makijażu na imprezę.