Piękna cera przez cały rok

Co prawda, w niektórych okresach, nasza skóra jest znacznie bardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, nie należy jednak zapominać, że zdrowa i piękna cera jest efektem całorocznej pracy. Jakie zabiegi warto stosować, aby przez cały rok utrzymać cerę w nienagannej kondycji? Sprawdźmy to.

LATO – OCHRONA PRZED SŁOŃCEM I ZDROWA DIETA

Wiosna i lato to czas, kiedy powinnyśmy szczególnie zadbać o cerę. Pomimo, że letnie kąpiele słoneczne potrafią dostarczyć dużo przyjemności, nie należy zapominać, że ich nadmiar ma bardzo szkodliwy wpływ na cerę. Ochrona przed słońcem to zatem podstawa.
Aby zachować promienny wygląd, należy także pamiętać o odpowiedniej diecie i regularnym nawadnianiu organizmu. Nie należy zapominać o tym, że warstwa rogowa naskórka, składająca się na zewnętrzną warstwę skóry, podlega nieustannemu złuszczaniu, czyli martwe komórki zostają zastąpione nowymi. Na ich wzrost, w bardzo dużej mierze, wpływa właściwe odżywianie. Stosuj zatem dietę bogatą w witaminy z grupy A, C i E.
Wzmożona potliwość latem jest czymś naturalnym. Pamiętaj jednak, że pot i makijaż to mieszanka, która znacząco ułatwia przyleganie brudu, a to jedna z głównych przyczyn, z których powstaje trądzik. Latem nie należy więc przesadzać z makijażem.

JESIEŃ I ZIMA – NAWILŻANIE I OCZYSZCZANIE

W okresie jesienno zimowym, największym zagrożeniem dla cery jest mroźne i wilgotne powietrze. Zimą należy zatem szczególnie zadbać o odpowiednie nawilżanie skóry, jednak to jeszcze nie wszystko. Aby móc cieszyć się zdrową cerą, warto zatroszczyć się też o nawilżenie powietrza w mieszkaniu. Oczyszczając twarz, warto stosować delikatne kosmetyki, które nie pozbawią cery naturalnej bariery ochronnej.
Zima to czas, kiedy szczególnie uwidaczniają się cienie pod oczami. „Podkówki” z całą pewnością nie dodają uroku, zatem warto zadbać o zdrowy, relaksujący sen, który pomoże pozbyć się tego problemu. Nie należy też zapominać o regularnym stosowaniu kremu pod oczy, który poprawi krążenie krwi i nawilży skórę.

Więcej informacji na temat prawidłowej pielęgnacji skóry przez cały rok znajdziecie na kobietkowo.pl.