Piękna sypialnia sprzyjająca odpoczynkowi

Sypialnia w każdym domu jest miejscem szczególnym. To właśnie w niej relaksujemy się, regenerujemy ciało i umysł po dniu pełnym wyzwań i odpoczywamy z ulubioną książką. Aby codziennie zasypiać i budzić się w kojącej, pozytywnie nastrajającej scenerii, warto dokładnie zaprojektować sypialniane wnętrze. Jak urządzić praktyczną i estetyczną sypialnię? Sprawdź!

Kolorystyka

Podczas wizyty w sklepie lepiej omijać półki z farbami w kolorze pulsującej czerwieni albo rażącej zieleni. Zdecydowanie bardziej niż krzykliwe barwy sprawdzi się pastelowa paleta. Motywem przewodnim warto uczynić biel. Według psychologów, to właśnie biel działa uspokajająco, wprowadza do wnętrza spokój, harmonię, potęguje wrażenie czystości. Ponadto, biel optycznie powiększa przestrzeń, więc szczególnie dobrze sprawdza się w niewielkich, ciasnych pomieszczeniach. Aby całość nabrała wyrazu, warto przełamać monochromatyczną kompozycję dodatkami w wyrazistych odcieniach. Na łóżku przykrytym jasną, kremową futrzaną narzutą albo pledem z wełny czesankowej połóż stertę poduszek w różnych odcieniach granatu, różu czy szarości. Okno udekoruj jasnymi, zwiewnymi zasłonkami o niemal przezroczystej strukturze materiału, a na suficie powieś wyrazistą, dekoracyjną lampę. Designerski efekt uzyskasz, kiedy jedną ze ścian wyeksponujesz za pomocą modnej fototapety.

Materace niestandardowe dla Twojej wygody

Kolejnym etapem jest wybór mebli. Najważniejszym elementem sypialni jest oczywiście łóżko, dlatego właśnie jemu powinieneś poświecić maksimum uwagi. Aby każda noc była źródłem wartościowego odpoczynku, zadbaj o odpowiedni materac. Powierzchnia, na której śpisz, powinna równomiernie podpierać kręgosłup. Optymalne warunki ciału zapewnią materace o średnim stopniu twardości dopasowanym do Twojej wagi (osoby lżejsze powinny wybierać materace bardziej miękkie, natomiast cięższe – modele twardsze). Pamiętaj, że powierzchnia, na której śpisz, nie może krępować ruchów i wymuszać przybierania nienaturalnej pozycji. Osobom bardzo wysokim zaleca się zamówienie materaca dostosowanego do ich budowy anatomicznej. Najlepsi producenci oferują materace niestandardowe wykonywane według wytycznych klienta. Więcej praktycznych informacji, dzięki którym stworzysz w swoim domu sypialnię idealną, znajdziesz na stronie studiomaterace.pl.