Piękno tkwi w symetrii, czyli awangardowe zestawy ogrodowe

Piękno tkwi w symetrii, czyli awangardowe zestawy ogrodowe

Symetria odsyła nas do renesansu i do ówczesnej estetyki, do zasad, które zdają się ponadczasowe. Wiek XXI to kolejne odczytania symetrycznych układów. To czerpanie głównie z bogactwa awangardowej sztuki z abstrakcją geometryczną na czele. To także sięganie do dwudziestowiecznego konstruktywizmu. Ale także znacznie głębiej. W sztuce ogrodu to odkrywanie na nowo geometrycznych form ogrodów francuskich. Wszelkie te inspiracje widać m.in. w designerskich meblach aluminiowych.

Zestawy do ogrodu symetrii

Meble czy też zestawy do ogrodu, który opiera się na symetrii, powinny stanowić przykład formalnej precyzji. Takie właśnie są meble oraz zestawy aluminiowe. Przemyślane od początku do końca. Zarówno w odniesieniu do pojedynczego przedmiotu jak i do całości elementów budujących komplet ogrodowy. Metalowe meble to doskonały wybór do ogrodu symetrii.

Zestaw ogrodowy metalowy

Zestaw ogrodowy metalowy oraz poszczególne meble z metalu to przykład formy oczyszczonej z wszelkiego chaosu dekoracyjnego. Zazwyczaj elementy rozłożone są tutaj w doskonałej symetrii. Wiąże się to m.in. z inspiracjami minimalistycznymi bądź konstruktywistycznymi. Z tego względu metalowe zestawy ogrodowe doskonale pasują do aranżacji na wskroś nowoczesnych. Do takich, dla których minimal art jest punktem odniesienia.

Metalowe zestawy także do ogrodu w stylu francuskim

Uniwersalne zestawy metalowe mają uniwersalny charakter. Pasują zarówno do awangardowego ogrodu symetrii i prostoty jak i do bogatych układów ogrodowych w duchu francuskim. W przestrzeni bardziej złożonej i ozdobnej stanowić będą niezbędny kontrapunkt. Uspokoją całość stylizacji. Staną się symetryczną, metalową ramą dla symetrycznych i bujnych kompozycji roślinnych, kamiennych i wodnych.