Po pierwsze mieć plan

W zasadzie to można powiedzieć, że jeśli cokolwiek robimy, powinniśmy kierować się pewnym planem czy też określoną strategią. Ma to szczególne znaczenie wówczas jeśli decydujemy się na trening crossfit. Przede wszystkim w tym miejscu musimy zaznaczyć, że trening crossfit, a siłownia to pojęcia ze sobą nierozerwalne, a wykonywanie takiego treningu we własnym domu nie ma większego sensu, a w pewnych przypadkach może być nawet niebezpieczne.

Wróćmy jednakże do kwestii planu treningowego w treningu crossfit. Trzeba w tym miejscu zapytać o to czy trudno jest ustalić taki plan? Z reguły trzeba powiedzieć, że najkorzystniejszym dla nas rozwiązaniem jest wspólne ułożenie owego planu wraz z profesjonalnym trenerem z siłowni. Wówczas mamy tę pewność, że jest to plan dla nas optymalny. Jednakże jeśli nie mamy możliwości ułożenia owego planu z fachowcem to nie oznacza, że crossfit nie jest dla nas. Taki plan jak najbardziej możemy bowiem ułożyć także sami, jeśli oczywiście najpierw poznamy jego reguły i będziemy się do nich stosowali.

Co umieścić w naszym planie?

Na pewno jednym z kluczowych elementów, którego nie możemy w żadnym razie pominąć, jest rozgrzewka. W treningu crossfit powinna ona trwać od 5 do 15 minut i zawierać określone ćwiczenia mające na celu rozciągnąć poszczególne partie mięśni naszego ciała. Następnie powinniśmy określić konkretne rodzaje ćwiczeń, które chcemy uwzględnić w naszym treningu. Jeśli już wiemy jakie ćwiczenia będziemy wykonywali, należy określić ich częstotliwość i kolejność. Bez wątpienia jest to jeden z bardzo ważnych elementów, na który musimy zwrócić uwagę przy układaniu owego planu treningowego. I oczywiście jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Chodzi mianowicie o to, kiedy trenować. Trening crossfit powinien odbywać się kilka razy w ciągu tygodnia, a więc na pewno nie ćwiczymy każdego dnia. Dlatego też bardzo ważnym aspektem będzie dokładne określenie dni, w których będziemy ćwiczyli. Warto jednak podkreślić, że zdecydowanie lepszą opcją jest ustalanie planu treningowego z trenerem, który posiada odpowiednie doświadczenie.

Zapraszam do odwiedzenia tej strony.