Podpowiadamy, jak wybrać łóżko idealne!

Każdy z nas spędza w łóżku 1/3 swojego życia. To właśnie podczas snu regenerujemy ciało i umysł, dostarczamy sobie energii na kolejny dzień i całkowicie odcinamy się od problemów i stresu. Kiedy każda noc zamiast błogiej ulgi dostarcza bólu pleców i głowy to znak, że najwyższa pora wymienić łóżko na nowe. Jaki model przywróci Ci równowagę i pozwoli wreszcie porządnie wypocząć? Sprawdź!

Materac

Do najpopularniejszych rodzajów materacy, jakie dostępne są obecnie w sklepach, zaliczyć możemy materace kieszeniowe, piankowe i lateksowe. Każdy z nich charakteryzuje się specyficzną budową wewnętrzną, która wpływa na komfort podczas snu. Ponadto, każdy z nich może mieć różne stopnie twardości. To, jaka opcja będzie dla Ciebie odpowiednia, zależy przede wszystkim od wagi, wzrostu oraz ilości użytkowników łóżka. Wbrew powszechnym opiniom, materac nie powinien być zbyt twardy, ale elastycznie dopasowywać się do krzywizn ciała, aby zapewnić kręgosłupowi stabilne podparcie na całej jego długości. Podczas wizyty w sklepie warto przetestować różne modele, aby na własnej skórze przekonać się, który okaże się najlepszy.

Łóżko z solidną ramą

Nawet najlepszej jakości materac będzie bezużyteczny, jeśli nie będzie miał solidnej podpory w postaci stelaża. Poszukując idealnego łóżka, warto zajrzeć na stronę visby.com.pl. Producent wysokiej klasy łóżek oferuje modele wykonane z litego drewna sosnowego lub bukowego.  Łóżka Visby dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz model, który dostarczy Ci najwyższego komfortu. W szerokiej ofercie znajdują się łóżka zaprojektowane w różnorodnej stylistyce, począwszy od klasycznych i eleganckich modeli, poprzez awangardowe łóżka tapicerowane, na minimalistycznych meblach kończąc. Do każdej ramy możesz wybrać jeden z kilku stelaży o zróżnicowanej gęstości i budowie. Jeśli nie zadowalają Cię standardowe opcje, możesz zamówić łóżko na specjalne zamówienie!