Podstawowe narzędzia ogrodowe

Czynności ogrodowe to zajęcia, które wymagają wielu dodatkowych narzędzi – dzięki temu stają się znacznie lżejsze i szybciej można je wykonać.

Zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy przygotowujemy piękny ogród, jak również późną jesienią, kiedy to przygotowujemy ogród do odpoczynku. Istnieje kilka podstawowych narzędzi, które powinien posiadać każdy, kto zajmuje się pracą w ogrodzie.

Szpadel to jedno z tych narzędzi, bez którego ciężko cokolwiek wykonać. Dzięki niemu można wykopać dołki pod drzewa czy krzewy, przekopać rabaty oraz wykonać wiele innych czynności ogrodowych. Wersją miniaturową jest motyka, dzięki niej z kolei łatwo posadzimy kwiaty czy też usuniemy chwasty.

Kolejnym ważnym narzędziem ogrodowym jest sekator. To narzędzie, które wykorzystywane jest w ogrodzie najczęściej. W okresie kwitnienia dzięki niemu można obcinać kwiaty, podczas jesieni natomiast przytniemy przy jego użyciu krzewy, drzewa, żywopłoty. Przy jego pomocy wykonamy również wiele innych czynności.

Grabie ogrodnicze pozwalają nie tylko na pozbycie się zbędnych liści jesienią. Doskonale nadają się do wygrabienia skoszonej czy wysuszonej trawy. Są niezbędnym elementem każdego ogrodu – warto więc zainwestować w taki sprzęt, który wytrzyma kilka lat.

Kosiarka lub podkaszarka to kolejne narzędzia ogrodowe, już z serii zaawansowanych, które przydadzą się w każdym ogrodzie. Pielęgnacja trawnika jest podstawą pięknego ogrodu, dlatego warto zainwestować w tego typu sprzęt. W przypadku dużego ogrodu przydadzą się obydwa sprzęty – kosiarką zajmiemy się większymi obszarami trawy natomiast kosmetyczne kwestie usuniemy przy pomocy podkaszarki.

Oprócz wymienionych już bardzo podstawowych narzędzi ogrodowych można zdecydować się na zakup innych przedmiotów ułatwiających pracę ogrodową. Do nich należą między innymi wszystkiego rodzaju konewki, węże ogrodowe, nożyce do przycinania trawy, piłki, taczki oraz miniaturowe narzędzia. Dzięki ich użyciu w sprawny sposób zadbamy i wypielęgnujemy swój ogród.