Pokój zmienia się razem z dzieckiem

szablon malarskiAranżacja pokoju dziecięcego jest nie lada wyzwaniem dla rodziców. Często sypialnia naszej pociechy jest pomieszczeniem, które znacznie różni się stylistyką od innych domowych wnętrz. Tutaj raczej nie ma miejsca na modny minimalizm, styl skandynawski czy angielski. Idealna dziecięca sypialnia powinna przede wszystkim być przytulna i kolorowa. Przedszkolak z pewnością więc bardziej doceni fantazyjną lampkę w kształcie biedronki niż na przykład markowe oświetlenie pochodzące od znanego producenta. Warto więc postawić przede wszystkim na pomysłowość.

Pozwól dziecku decydować
Wielu rodziców urządzających właśnie sypialnię dla swojego malucha chce wcielać w życie własne pomysły. Marzy się im więc albo eleganckie wnętrze przystające stylistyką do całości domowych aranżacji albo wręcz odwrotnie – przesądzają z jaskrawymi kolorami, pstrokatymi dodatkami, mnóstwem dekoracji i mebli zaprojektowanych specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach. W dziecięcej sypialni jednak to nasza pociecha ma czuć się najlepiej. Oczywiście trudno polegać na zmyśle dekoratorskim sześciolatka. Warto jednak posłuchać, co dziecko ma do powiedzenia. Miłośnikowi Myszki Miki z powodzeniem możemy zafundować kilka dodatków z tym właśnie motywem, a dziewczynce marzącej o przesłodzonej sypialni pomalować ściany na delikatny róż. Wystrój wnętrza w ten sposób będzie kompromisem pomiędzy gustem rodziców, a wyobrażeniami dziecka.

Elementy konieczne
Dziecięcy pokój musi pełnić kilka funkcji. Jest sypialnią, miejscem do zabaw, ale także i pracy. W pokoju muszą więc przede wszystkim znaleźć się wszystkie niezbędne meble. Wygodne łóżko z materacem dobranym odpowiednio do wzrostu i wagi dziecka jest podstawą. Ważnym elementem jest także zapewnieniem maluchowi miejsca nie tylko na wszystkie ubranka, ale także zabawki. Oprócz szafy czy komody przydatne więc mogą okazać się kolorowe kartony na dziecięce skarby. Z powodzeniem możemy wykorzystać tutaj także naklejki dekoracyjne. Zabawki mogą także trafić do szafy – jednak tutaj przydatne okazują się dodatkowe kosze czy wysuwane pojemniki. Kolejną kwestią jest miejsce do odrabiania lekcji. Mały uczeń potrzebuje biurka. Najlepiej wybrać mebel z regulowaną wysokością blatu – to sprawi, że mebel ten będzie niejako rósł wraz z naszą pociechą. Do biurka trzeba także dobrać ergonomiczne krzesło. Wystrój wnętrza wymaga również odpowiedniego oświetlenia. Lampka na biurku jest więc koniecznością. I tutaj możemy postawić na naprawdę dużą fantazję. Dostępne są bowiem modele w rozmaitych kształtach i kolorach. Dziecięca lampka może więc przypominać Myszkę Miki, biedronkę, wróżkę czy zupełnie inną postać.

Meble – zwyczajne, ale kolorowe
Producenci proponują szafy dla dzieci w kształcie samochodów czy kolorowe meble z różnymi bajkowymi postaciami. Prawdą jest jednak, że nasza pociecha z takich mebli po prostu może szybko wyrosnąć. Warto więc kupić komplet zwyczajnych mebli czy zaplanować szafę w zabudowie z bezpiecznymi mechanizmami (drzwi nie mogą przyciąć dziecku palców). Do dekoracji takich mebli z powodzeniem możemy zaś wykorzystać naklejki na ścianę. Na rynku znajdziemy mnóstwo wzorów, które można naklejać na różnej powierzchni. Z powodzeniem staną się więc ozdobą również dziecięcych mebli. Po ich odklejeniu komplet zaś znów „przeobrazi się” w zwyczajny regał czy szafę.

A co ze ścianami?
Również ścian w pokoju dziecka wcale nie musimy malować na wszystkie kolory tęczy. Dekorowanie ścian stanie się naprawdę proste dzięki naklejkom. Z powodzeniem możemy wybrać mnóstwo wzorów. Dostępne są także fantazyjne naklejki 3D, które dadzą bardzo wyrazisty efekt i z pewnością zachwycą każdego malucha. Co ważne, naklejki dekoracyjne można nie tylko bardzo szybko przykleić, ale także odkleić. Nie niszczą one powierzchni. Dzięki temu po odklejeniu nie będziemy musieli planować remontu i malowania ścian.

 

Artykuł przygotowany przez Szablon-Studio.pl – sklep internetowy oferujący szablony malarskie i dekoracyjne.